Jak znaleźć dobrego fryzjera?

Każdy z nas w swoim życiu przynajmniej raz był niezadowolony z efektów pracy fryzjera, którego odwiedził. Czasami było to krzywe, zbyt krótkie ścięcie, a czasami okropny odcień żółtego, zamiast platynowego blondu. Jak znaleźć dobrego specjalistę, posiadającego dobre opinie, z którego usług będziemy zadowoleni?

Zaufanie do fryzjera.

Nasz fryzjer powinien nas poznać, dowiedzieć się, w jakiej fryzurze czujemy się najlepiej, jakie są nasze włosowe zwyczaje, jakie fryzury lubimy nosić. Na podstawie tej i naszego typu urody, dobry specjalista powinien bez problemu doradzić nam fryzurę, odcień i ścięcie, w którym będziemy wyglądać najkorzystniej. Możemy, a nawet powinniśmy naprowadzić fryzjera na to, jakie fryzury podobają nam się najbardziej. Unikajmy jednak porównań do innych. Jeśli chcemy wyglądać jak któraś ze znanych gwiazd, identyczna fryzura dużo nam w tym nie pomoże. Wręcz przeciwnie, może nam po prostu nie pasować. Każdy z nas ma nieco inny typ urody, każdemu pasuje co innego, dlatego powinniśmy brać pod uwagę opinie naszego fryzjera. To samo tyczy się ówczesnych trendów. To, co aktualnie jest na czasie, nie zawsze będzie pasowało do naszej twarzy.
Dobrego specjalistę poznamy po tym, że będzie starał się doradzić nam, nie kierując się ślepo trendami, mówiąc, że na pewno będziemy wyglądać dobrze, bo taka fryzura jest modna. Dobry fryzjer zasugeruje nam jakie włosy będą pasować do naszej twarzy, kierując się jej kształtem i typem urody. Dopasuje również rodzaj ścięcia pod nasz tryb życia. Jeżeli żyjemy w ciągłym biegu, logiczne jest, że nie będziemy w stanie poświęcić kilku godzin dziennie, żeby ułożyć włosy w dany sposób, bo tylko tak wyglądają dobrze.

Zasięgnij opinii innych.

Często dobrych fryzjerów znajdujemy za pomocą innych. Kiedy widzimy, że koleżanka zmieniła fryzurę i wygląda w niej o wiele lepiej niż w poprzedniej, nie bójmy się zapytać o fryzjera. Efekt pracy specjalistów, który widzimy na głowach innych, bez dwóch zdań jest ich wizytówką. Na ich podstawie możemy albo przekonać się do danego salonu fryzjerskiego lub wręcz przeciwnie. Jeżeli widzimy kogoś, kto po rozjaśnianiu na głowie ma już siano zamiast włosów, z pewnością nie odwiedzimy fryzjera, który spowodował tę katastrofę. Opinie innych są bardzo ważne i powinniśmy kierować się nimi przy wyborze nowego fryzjera. Dużo o jakości świadczonych usług mówią również kolejki. Jeżeli są długie i na wizytę musimy czekać nawet miesiąc, raczej możemy być pewni, że wyjdziemy z niej zadowoleni. Jednak nie jest to regułą. Istnieje wiele bardzo dobrych salonów fryzjerskich, które dopiero co zaczynają i nie mają wielu stałych klientów. Dlatego nie zawsze powinniśmy kierować się tylko tym ilu chętnych ma dany fryzjer.

 

About

You may also like...

Comments are closed.