Domowe sposoby na walkę z trądzikiem

Trądzik potrafi nam spędzać sen z powiek w różnym wieku. Choć wiele osób blednie myśli, że ten problem dotyczy tylko nastolatków. Jak sobie pomóc domowymi sposobami? O to garść praktycznych porad dla każdej osoby, która boryka się z takim problemem.

Dobra pielęgnacja to podstawa…

Skóra trądzikowa potrzebuje szczególnie troskliwej pielęgnacji. Panie, które się na co dzień malują powinny zacząć od starannego demakijażu. Pozostałości kosmetyków mogą zatykać pory skóry i nowy pryszcz gotowy. Potem przychodzi czas na staranne oczyszczanie twarzy. Do tego celu lepiej nie używać zwykłego mydła. Może ono zbytnio przesuszać naszą cerę. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się specjalny żel lub pianka. Aby oczyszczanie było dokładniejsze użyjmy do niego szczoteczki. Na rynku dostępne są dwa rodzaje manualne i mechaniczne. Te pierwsze kosztują maksymalnie kilkanaście złotych, te drugie są o wiele droższe. Najbardziej znane modele nawet kilkaset złotych.

Kolejny krok to tonizowanie naszej skóry. Wiele osób ten krok w pielęgnacji pomija. Zupełnie niesłusznie. Tonik przywraca prawidłowe pH naszej skóry. Pamiętajmy żeby go lekko wklepywać w naszą cerę a nie anergicznie pocierać. Możemy też spryskać twarz i dekolt ulubionym kosmetykiem i poczekać aż ta mgiełka się wchłonie. Wybierajmy zawsze kosmetyki bez alkoholu w składzie. On może niepotrzebnie przesuszyć naszą skórę i sprawić, że będzie miała większe skłonności do przetłuszczania się.

Ostatni krok w codziennej pielęgnacji, to nawilżanie. Każdy z nas powinien używać kremu nawilżającego dwa razy dziennie. Nawet, jeśli mamy mieszaną bądź tłustą cerę. Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni kosmetyk. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji trądzik powinien być mniej intensywny.

Nieproszony gość na naszej skórze

Jak sobie pomóc, gdy na naszej skórze pojawia się wyprysk. Po pierwsze pod żadnym pozorem nie dotykajmy skóry brudnymi rękoma. Tylko pogorszymy sprawę. Nie warto też wyduszać pryszcza. Na szczęście możemy domowymi sposobami zminimalizować problem… Wystarczy, że na zaczerwienione miejsce nałożymy pastę cynkową. Ma ona właściwości odkażające. Bez problemu kupimy ją w aptece za kilka złotych. Pomoże nam też olejek herbaciany, który również ma właściwości antyseptyczne. W ostateczności, gdy naprawdę nie mamy niczego pod ręką możemy użyć pasty do zębów.

Pod kontrolą lekarza!

Pamiętajmy, że nie wyleczymy trądziku domowymi sposobami, możemy jedynie łagodzić objawy… Dlatego powinniśmy być pod stała kontrolą lekarza dermatologa. Specjalista zaordynuje nam odpowiednie leczenie.

About

You may also like...

Comments are closed.