Wegetarianizm

Wegetarianizm staje się w Polsce coraz popularniejszy. Wykluczenie mięsa oraz jej pochodnych. Warzywa, ryż, przyprawy. Uważa się, że wegetarianizm jest przede wszystkim zdrowy. Dodatkowo pomaga zachować szczupła sylwetkę.

 

Należy pamiętać, że wegetarianizm jest dietą, która nie tylko eliminuje mięso. To przede wszystkim zdrowy styl życia. Opiera się on na filozofii, moralności oraz poglądów. W tym przypadku należy się nauczyć zdrowego trybu życia. Należy tutaj urozmaicać posiłki. Warto spożywać owoce, warzywa, produkty zbożowe, mleczne. Warto wybierać produkty zbożowe, jednak te z grubego przemiału. Najlepsze będą produkty razowe z dodatkiem orzechów. Owoce i warzywo powinno się spożywać na surowo. Nie wolno zapominać o piciu świeżych soków. Świetnym źródłem błonnika jest bób, groch czy ciecierzyca. Wegetarianie znajdą źródło białka w produktach sojowych. W przypadku przekąsek najlepsze będą ziarna słonecznika, dyni, sezamu. Używając kwasów tłuszczowych, wegetarianie dostarczą organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych. Polecane są również ziołowe herbatki. Przygotowane z owoców jakich jak jeżyny czy czarna porzeczka. Z tradycyjnych herbat, najlepiej wybierać białą i zieloną. Ważne jest spożywanie nabiału. Mleko jest dobrym źródłem wapnia. Picie wody to podstawa. Oczyszcza ona organizm z toksyn. Warto także nie dodawać do potraw soli oraz cukru. Sól należy zastąpić ziołami, warzywami oraz wodorostami. W przypadku cukru, lepszym wyborem będzie syrop klonowy, miód czy ksylitol. Należy zwracać uwagę przy kupowaniu produktów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybieranie żywności bezpośrednio od rolników.

O diecie wegetariańskiej kilka słów więcej

Należy przypomnieć, że dieta wegetariańska dostarcza wielu minerałów. To także dieta obniżająca ciśnienie krwi. Należy urozmaicać posiłki. W bezmięsnym menu nie może zabraknąć mleka. Dużą rolę odgrywają nasiona roślin strączkowych. Dieta wegetariańska to przede wszystkim warzywa. Jednak nie tylko. Na śniadanie dobrym rozwiązaniem będzie chudy twaróg z rzodkiewką oraz pieczywem plus sok pomidorowy. Na drugie śniadanie warto sobie zaserwować mus owocowy. Obiad składający się z dwóch dań, zupy oraz ryżu z warzywami. Świetnym uzupełnieniem będzie sok z marchewki. Na podwieczorek można spożyć jogurt z orzechami. Natomiast na kolację coś lekkostrawnego jak warzywne frytki z dipem. Doskonale się tutaj sprawdzi musli owocowe. Należy pamiętać o pieczywie, tym pełnoziarnistym. Dobrym urozmaiceniem jest makaron ryżowy, ser feta czy suszone pomidory. Wszelkiego rodzaju kasze, zdrowe tłuszcze, jak olej lniany czy oliwa z oliwek. Wegetarianie mogą dowolnie urozmaicać swoje menu. Pasty do pieczywa z ciecierzycy, warzyw, placuszki z serka wiejskiego, jajka pod różną postacią i awokado, które jest bardzo cennym warzywem. Należy pamiętać, że dieta wegetariańska może być zarówno smaczna jak i pełnowartościowa. Wegetarianizm jest sposobem żywienia, który wyklucza mięso oraz przetwory mięsne. Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska może chronić przed wieloma chorobami przewlekłymi. Między innymi przed otyłością, próchnicą zębów, nadciśnieniem tętniczym. Wegetarianizm jest związany ze zdrowym stylem życia. Obecnie na rynku można znaleźć wiele produktów wegetariańskich. W tym gotowe dania czy potrawy, które wymagają jedynie podgrzania.

About

You may also like...

Comments are closed.