Zapachy dla kobiet – jak wybierać perfumy?

Wybór dobrych perfum nie jest prostą sprawą. Kobiety zazwyczaj nie decydują się na jedno opakowanie perfum, ponieważ różne zapachy mogą być przeznaczone na różne okazje. Perfumy na co dzień zwykle znacznie różnią się od tych przeznaczonych na wieczór. Bez względu na to, czy perfumy będą zakupione w sklepie stacjonarnym, czy też internetowym, warto jest wiedzieć, w jaki sposób je wybierać.

 

Wiele osób popełnia błąd wybierając perfumy wąchając je wprost z opakowania. Tymczasem zapach perfum na skórze może się mocno zmienić. Dlatego właściwe przetestowanie tego produktu jest niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o droższe serie. Najlepiej jest więc zdecydować się na przetestowanie konkretnego produktu przy pomocy próbki. Powinna być ona do uzyskania w dobrych perfumeriach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Brak próbki w przypadku bardzo drogich produktów to wskazówka, iż nie należy decydować się na zakup.

 

Każdy dobry sklep internetowy z perfumami damski powinien mieć wiele produktów do wyboru. W przypadku punktu sprzedaży online warto zwrócić baczną uwagę na ich opisy. Najtrudniejszy jest zakup pierwszych perfum, jednak i w tym przypadku warto jest po prostu sprawdzić, jak na skórze zareagują ulubione zapachy. Zazwyczaj perfumy dzienne są lekkie i powinny być stosowane z umiarem. Warto wybrać kompozycje kwiatowe lub owocowe. Cięższe korzenne aromaty lepiej jest zachować na wieczór.
Testując perfumy należy pamiętać, że ich zapach będzie się zmieniał. Dlatego też nie wystarczy powąchać ich tylko jeden raz. W ten sposób można uzyskać pewność, że wybór jest rzeczywiście trafiony. Najdłużej utrzymuje się zapach końcowy – tak zwana baza. Na początku czuć nutę zapachową głowy, nieco później serca, ale to baza będzie tak naprawdę prawdziwym zapachem perfum. Dlatego tak istotne jest, aby wyczuć ją jeszcze przed zakupem produktu.

 

Wybór odpowiedniego zapachu nie jest sprawą łatwą. Najlepiej jest wybrać te zapachy, które szczególnie się lubi. Jeśli jednak celem jest zwrócenie uwagi płci przeciwnej, dobrze jest zwrócić uwagę na takie zapachy jak lawenda, wanilia czy tuberoza. W opisach perfum w sklepach internetowych zazwyczaj podana jest informacja, jakie zapachy zostały umieszczone wewnątrz opakowania, co ułatwia podjęcie decyzji.

 

About

You may also like...

Comments are closed.