Przewodnik ślubny dla gości

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu nie tylko pary, ale i całej rodziny. Wiąże się z wieloma przygotowaniami. Para młoda pragnie, by wszystko było perfekcyjnie i bez wpadek. Sprawy organizacyjne to jednak nie wszystko. Na atmosferę wpływ mają także zaproszeni goście. Często ich wygląd przyciąga tak bardzo, że nowe małżeństwo pozostaje w cieniu. Jak wybrać zatem odpowiedni strój, by nie popełnić gafy? Jakie dodatki będą odpowiednie?

Postaw na bezpieczne rozwiązania

Ceremonia ślubna to niezwykle odświętne wydarzenie. Zwłaszcza, gdy jest zawierane w kościele. Przebywanie w świątyni wymusza pewną etykietą, co do stroju.

Panowie powinni mieć długie spodnie, koszulę i marynarkę. Panie natomiast nie powinny przesadnie eksponować pleców, ramion oraz mieć obuwia z odkrytymi palcami. Mimo XXI wieku warto postępować według tych zasad, niezależnie od roli, jaką pełnimy na ślubie.
Znacznie bardziej sprawdzą się klasyczne rozwiązania, niż ekstrawagancki strój. Kobiety najlepiej będą się prezentowały w sukienkach o długości do kolan, z rękawem. Ważne, by unikać w stylizacji pewnych kolorów.

Biel to barwa absolutnie zarezerwowana dla sukni panny młodej. Lepiej nie wybierać także podobnych odcieni, które z daleka mogą wyglądać podobnie. Czerń to również niewskazany odcień, który kojarzy się powszechnie z żałobą i smutkiem. Znawcy mody odradzają również krzykliwe, neonowe barwy, jak: pomarańcz, ostra zieleń, róż, czy czerwień. Najbezpieczniej jest postawić na pastele. Bezpieczny będzie także granat i popiel.

Nieco więcej swobody można natomiast prezentować podczas przyjęcia. Niektóre panie zmieniają strój. Wesele dopuszcza bowiem wszelkie skosy, falbany i dekolty. Można nawet pokusić się o mocniejsze wzory, prześwity, kolorowe dodatki i błyszczące elementy.

Makijaż i włosy

Zbyt mocny make up to częsty grzech popełniany przez kobiety na przyjęciu. Przerysowana twarz wygląda starzej i karykaturalnie. W tym przypadku mniej, znaczy więcej.

Warto skupić się na jednym elemencie dominującym: oczach lub ustach. Świetnie sprawdzi się smoke eye, albo mocniejsza, trwała kreska na ruchomej powiece. Zwróćmy uwagę, by kosmetyki były wodoodporne i o przedłużonej sile działania. Nikt nie chciałby, by pod wpływem szalonego, weselnego tańca, makijaż się rozmazał.

Oprócz tego ważna jest także odpowiednio wykonana fryzura. Często, zwłaszcza panie dojrzalsze, decydują się na niekorzystne upięcia, które dodają im lat. Zamiast przerysowanych loczków i natapirowanych mocno włosów, wybrać naturalność.

Włosy najlepiej delikatnie skręcić na lokówce, albo wyprostować. Lepiej unikać karbowania, szalonych, dyskotekowych loków, czy nadmiernej liczby dodatków. Sprawdzą się za to wszystkie delikatne koczki, dobierane warkocze, czy lekko wymodelowana, rozpuszczona fryzura. Młode dziewczyny będą świetnie wyglądać w zebranych wysoko włosach w tzw. kucyk.

 

About

You may also like...

Comments are closed.