Kupowanie perfum – o czym warto pamiętać?

Perfumy to obecnie coś, bez czego trudno się obyć. Choć wiele osób korzysta wyłącznie z dezodorantów, to jednak właśnie perfumy nadal są wyznacznikiem luksusu, którego trudno sobie odmówić. Obecnie łatwo jest kupić perfumy dobrej jakości, wystarczy jedynie wybrać się do perfumerii. Do dyspozycji są także sklepy internetowe. Dlatego też warto jest dowiedzieć się, w jaki sposób wybierać perfumy, aby nie żałować zakupu.

 

Wybierając perfumy z górnej półki należy pamiętać o tym, iż zapach powinno się testować na własnej skórze. To właśnie zapach perfum zmieszany z naturalnymi zapachami ciała będzie tym, który będzie odczuwalny przez otoczenie. Dlatego z zakupem perfum nie należy się spieszyć i konieczne jest jej przetestowanie. Początkowo po użyciu perfum odczuwalny jest głównie zapach alkoholu. Dlatego też należy sprawdzić zapach po kilku godzinach od ich zastosowania. Należy także pamiętać, że nuta zapachowa może zmieniać się w czasie. W przypadku wielu kompozycji na początku poczuć można nutę głowy, potem serca, a na końcu bazy. Perfumy skomponowane tak, że poszczególne etapy znacznie różnią się od siebie, są idealne dla osób, które mogą zastosować perfumy tylko raz, jednak nie chcą, aby przez cały dzień towarzyszył im ten sam zapach.

 

Obecnie perfumy stosowane są chętnie zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Zazwyczaj można zauważyć, że zapachy przeznaczone dla mężczyzn są cięższe i zazwyczaj nie towarzyszą im typowe nuty kwiatowe czy owocowe (z wyjątkiem cytryny). Sklep internetowy z perfumami męskimi zazwyczaj ma do zaoferowania znacznie więcej niż standardowe kompozycje. W przypadku męskich perfum warto zwrócić uwagę na te, które zawierają nuty rozmarynu, jałowca czy drzewa sandałowego.

 

Warto pamiętać przy tym, że mimo wszystko kupowanie drogich zapachów na prezent, jeśli konkretne perfumy nie były wcześniej stosowane, jest dość ryzykowne. W perfumeriach internetowych często można prosić o wysłanie próbki produktu, zwłaszcza jeśli przy okazji robi się inne zakupy. Dzięki temu można uniknąć kosztownej pomyłki. W przypadku internetowych punktów sprzedaży zaletą zakupów jest niewątpliwie niska cena. Jednocześnie należy wybierać sklepy renomowane, aby mieć pewność, że sprzedawane perfumy rzeczywiście są oryginalne.

 

About

You may also like...

Comments are closed.