Dobieranie perfum – jak to zrobić?

Perfumy są kosmetykiem bardzo popularnym nie tylko wśród kobiet, ale również panów. Pewnie ciekawi Was, jakie są najlepsze perfumy tego roku – nie zapomnimy o tym wspomnieć. Ta uczta dla zmysłu węchu ma też swoja historię, powstaje w określony sposób i – może to Was zaskoczyć – ważne są też jej kolory.

  1. Perfumy w kolejnych epokach
  2. Znaczenie koloru perfum
  3. Ja wybrać perfumy?

Perfumy są kosmetykiem popularnym i znanym od wieków. Ich początki sięgają nawet starożytności. Jak to się stało, że człowiek zaczął interesować się zapachem? Historycy zakładają, że człowiek odkrył możliwość pozyskiwania zapachów podczas spalania różnych roślin w ogniu. Tu tez można doszukiwać się początków kadzideł, ale nie o nich ma być mowa w tym artykule. Na przestrzeni wieków różne kraje odegrały różnorodną role w rozwoju perfumiarstwa. Najważniejszymi były Egipt, Grecja i Rzym. Olejki zapachowe odgrywały istotna rolę w obrzędach religijnych, ceremoniach pogrzebowych, higienie osobistej – tak było w Egipcie i Grecji. Z kolei w Rzymie używanie takich wonnych specyfików stanowiło oznakę luksusu.

Perfumy Marka Jacobsa

Perfumy w kolejnych epokach

Renesans z kolei przyniósł przekonanie o szkodliwości mycia się, więc brzydkie zapachy trzeba było w jakiś sposób maskować. Był popyt na intensywne zapachy takie, jak jaśmin, piżmo, tuberoza. Ma szczęście z początkiem Oświecenia wróciła moda na branie kąpieli i ogólną dbałość o higienę osobistą. Jedna przemysł perfumeryjny nie zniknął, a wręcz przeciwnie – rozwinął się. Perfumeryjną stolica Europy stał się Paryż. Rozpoczęto także produkcję flakonów. Przenieśmy się do XIX wieku, kiedy to przemysł perfumeryjny się rozwija dzięki rozwojowi technologii i chemii. Ponadto więcej produktów jest dostępnych na rynku. Kolejny wiek oznacza już elegancję i luksus. Takie przekonanie zachowało się do dzisiaj. Można perfumy kupować w wielu miejscach, ale to na przykład Notino opinie ma naprawdę świetne.

Perfumy różane

Znaczenie koloru perfum

Nie da się ukryć, że z półek perfumeryjnych atakują nasz różne kolory. To nie tylko barwy flakonów. Czy kolor tego kosmetyku ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Nie jest ona przypadkowy, ma ścisły związek główna nuta zapachową kompozycji. Zacznijmy od fioletu. To zapachy kwiatowe, słodkie i delikatne. Jakie nuty zapachowe znajdziemy w fioletowych perfumach? Konwalie, jaśmin, różę, frezje, czy fiołek. Są to najlepsze perfumy dla młodych dziewcząt. Zwróćmy uwagę na kolejna barwę. Jest nią zieleń. Zazwyczaj takie perfumy powstają z liści, traw i ziół. Według specjalistów mogą nieść orzeźwienie w gorące dni, uspokajać i sprzyjają nauce. Czas na trochę żywsze i intensywniejsze barwy: czerwień i pomarańcz. Takim kolorem odznaczają się te z nutą kardamonu, gałki muszkatołowej, czy cynamonu. Rewelacyjnie nadają się, jako zmysłowy dodatek na wieczór. Warto pamiętać, że są ciężkie, więc unikajmy ich latem. Jakich więc perfum używać wiosna i latem, kiedy przyroda ożywa? Żółtych i różowych. Zawierają nuty cytrusowe, czyli cytrynowe, grejpfrutowe, mandarynkowe, pomarańczowe, czy limonkowe.

Perfumy naturalne

Jak wybrać perfumy?

W poprzednim rozdziale niejako przedstawiliśmy charakterystykę różnych nut zapachowych. Jak wybrać odpowiednie perfumy dla siebie? Po pierwsze kierujmy się własnymi, subiektywnymi odczuciami. Z wybranym zapachem mamy się czuć dobrze i komfortowo. Są osoby, które używają jednakowych zapachów na wszystkie okazje i te, które zmieniają zapachy. Istnieją również rankingi, przy których wypowiadają się specjaliści klasyfikujące wyroby perfumeryjne. Oceniają je według wiodących standardów. Jeżeli szukamy rady, to warto takie teksty przejrzeć. Samo stworzenie takiego rankingu jest nie lada wyzwaniem. Na rynku można znaleźć bardzo dużo firm i marek. Decyduje też moda, więc jeśli chcemy być na czasie, to poznajmy ciekawe perfumy tego roku. Ja osobiście polecam sprawdzić Nassomato.

About

You may also like...

Comments are closed.