Przyszła zima, a z nią mało przyjazny czas. Zrobiło się chłodniej. Narażamy naszą skórę na gwałtowne skoki temperatur – najpierw przebywając w ciepłych pomieszczeniach, żeby zaraz później wyjść na siarczysty mróz. Bardzo szybko skóra traci swoją naturalną sprężystość i nawilżenie, staje się sucha i spękana. Jeśli nie zadziałabym od razu, za parę lat może się okazać, że jedyną opcją, która uratuje nas przed przedwcześnie postarzoną twarzą, będzie już tylko na przykład botoks Szczecin. Jakim zabiegom poddać skórę, żeby odzyskała piękny blask?
Laser
Do najczęściej wykonywanych w gabinetach medycyny naturalnej zabiegów należy bez wątpienia laser frakcyjny. Może być wykonany w wariancie bardziej agresywnym (laser ablacyjny), dający bardziej spektakularny efekt wygładzonej skóry, w której złuszczono wierzchni naskórek oraz pobudzono włókna kolagenowe do regeneracji. Drugim rodzajem jest laser nieablacyjny – mniej podrażnia skórę, pobudza również włókna, ale efekt jest znacznie bardziej delikatny i wymaga utrwalenia częstszymi powtórzeniami zabiegu.
Jednak laser to nie tylko odmładzanie skóry. To również usuwanie zmian, wszelkich przebarwień. Po trafieniu zmiany wiązką lasera na początku znajdujący się tam barwnik ciemnieje jeszcze bardziej. Bez obaw – po kilku dniach zniknie razem ze złuszczającym się naskórkiem. Zima to najlepszy moment na takie działania, ponieważ po zabiegu należy unikać narażania skóry na promienie słoneczne, a jak wiadomo zima w naszym klimacie nie obfituje w wiele słonecznych dni. Jeśli chcielibyśmy zatem poddać zabiegowi laserowemu, trzeba szybko umawiać się na wizytę.
Eksperci zalecają, żeby działania laserem połączyć z innymi zabiegami. Najbardziej rekomendowane są te bazujące na osoczu bogato płytkowym, które dodatkowo wpłynie na szybsze zagojenie podrażnień na skórze.
Mezoterapia igłowa
Ewidentnie nie jest to zabieg wskazany dla osób, które nie przepadają za igłami i wykonywaniem zastrzyków. Na czym polega? Na wstrzykiwaniu pod skórę dużych dawek preparatów witaminowych i kwasu hialuronowego, przy pomocy niewielkiej igły do mezoterapii.
Ze względu na to, że wprowadzamy substancje odżywcze od razu do skóry, efekt może być naprawdę spektakularny i szybki. Mieszanki ustalane są w zależności od potrzeb konkretnego pacjenta. Idealnie sprawdzi się, jako odżywienie zmęczonej długą i nieprzyjazną zimą skóry – wygładzi ją, nawilży i sprawi, że będzie bardziej napięta i świetlista. Już po jednym zabiegu zobaczymy zdecydowaną poprawę kondycji skóry, jednak zaleca się, dla bardziej trwałego efektu, przejście przez serię 4-5 spotkań.
Wampirzy lifting, czyli osocze bogato płytkowe w akcji
Zabieg ten wszedł na salony i zyskał gigantyczną popularność kilka lat temu, dzięki Kim Kardashian. Jeśli szukacie sposobu na intensywne odżywienie i regenerację Waszej twarzy, jest to propozycja idealna. Koktajl wzmocni naczynia krwionośne, zregeneruje naskórek oraz po pewnym czasie wznowi produkcję kolagenu. Efekt jest natychmiastowy, skóra staje się napięta i jedwabiście gładka. W porównaniu ze zwykłą mezoterapią utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Po 3 tygodniach od zabiegu zaczyna się stymulacja kolagenu, która może potrwać nawet do 3 miesięcy. Nasza cera wygląda coraz lepiej z każdym kolejnym dniem. Jest to bardzo bezpieczny zabieg, niemal nie istnieje ryzyko reakcji alergicznej, gdyż wstrzykiwany preparat pobierany jest od samego pacjenta.
Peeling dla idealnie gładkiej twarzy
Jeśli marzy Ci się idealnie gładka skóra, warto zastanowić się nad zabiegiem peelingu przeprowadzonym przez specjalistę. Pomimo szczerych chęci w warunkach domowych nie zawsze uda się przeprowadzić ten zabieg pielęgnacyjny w pełni właściwie. Dodatkowo w gabinecie możemy liczyć na wybór substancji dopasowanych przez lekarza do naszych potrzeb. Mocniejsze peelingi dostępne u specjalistów, sięgają aż do głębokich partii skóry, silnie rewitalizując ją, głęboko złuszczają wierzchnie jej warstwy, wyrównują koloryt, a też regulują produkcję sebum. Zdecydowanie warto wykonać serię takich zabiegów, żeby zobaczyć jak gładka i świetlista może stać się skóra. Niestety jak każdy intensywnie usuwający martwy naskórek preparat, peelingi medyczne, zwłaszcza te najmocniejsze, mogą powodować podrażnienia i inne skutki uboczne. Ponadto po tak inwazyjnym potraktowaniu twarzy, skóra może się łuszczyć nawet do tygodnia. Jednak warto przetrwać te chwilowe niedogodności. Późniejszy efekt zasługuje na cierpliwość.
***
Istnieje wiele zabiegów, które mogą pomóc nam uzyskać pięknie wyglądającą i zdrową skórę. Warto pamiętać, żeby szukając tego właściwego, udać się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej i porozmawiać z lekarzem dermatologiem. Doświadczony specjalista najlepiej doradzi nam, co tak naprawdę jest wskazane dla naszej skóry, żeby wyglądała najlepiej. Dodatkowo przeprowadzi wywiad, dzięki któremu uda się w maksymalnym stopniu ograniczyć skutki uboczne każdego z zabiegów. Później pozostanie cieszyć się już tylko idealnie gładką skórą i… czekać na wiosnę.