Nowy kanon piękna

Gustów i opinii jest tyle, ilu ludzi na świecie. Dotyczy go każdej dziedziny i życia. Zwłaszcza pojmowanie piękna drugiego człowieka jest względne. Bardzo często w modelingu kreatorzy mody wybierają androgeniczne kobiety, które nie mają nic wspólnego z tymi, które można spotkać na co dzień w przestrzeni miejskiej. Różnimy się wzrostem, wagą, kolorem skóry, oczu, czy włosów. Producenci kosmetyków coraz częściej i odważniej promują różnorodność. Nie ma jednego kanonu piękna, uniwersalnego makijażu. W drogeriach zatem można spotkać miliony produktów, dostosowanych do potrzeb kobiet w każdym zakątku naszego globu. Czy można jednak wyznaczyć chociaż 5 rzeczy, które sprawdzą się pod każdą szerokością geograficzną?

Ciekawostki antropologiczne we współczesnym świecie

Co kraj to obyczaj. W jednych zakątkach zwraca się uwagę na bardzo kobiece, zaokrąglone kształty. W innych wzrok przyciąga taka uroda, która jest inna od tej na ulicach. Dlatego nawet patrząc w samej Europie Włosi, Grecy, Hiszpanie, zachwycać się statystycznie bardziej będą paniami o blond włosach i jasnych tęczówkach. Z kolei mieszkańcy krajów Skandynawskich stereotypowo bardziej będą poszukiwać egzotyki, opalenizny i kręconych włosów. Jest to oczywiście tylko antropologiczna teoria, jednak naukowcy ewolucyjni podkreślają, że dla genów takie mieszanki, są pożądane.

Makijażowy niezbędnik dla każdej kobiety – romantyczne i seksowne

Niezależnie od miejsca naszego zamieszkania, wszędzie znajdują się kobiety, które pragną wzbudzać atrakcyjność. Każdego dnia nakładają makijaż, czeszą włosy. Ich kosmetyczka pełna jest przeróżnych produktów, które mają podkreślić ich charakterystyczne cechy. Można wymienić kilka rzeczy, które sprawdzą się, dla każdej z nas.

Baza pod makijaż

Zanim rozpoczniemy nakładanie makijażu, należy dokładnie przyjrzeć się kondycji cery. Polki znacznie częściej borykają się z pękającymi naczynkami i przebarwieniami, niż ich rówieśniczki w krajach śródziemnomorskich. Odpowiednio dobrany podkład i do tego puder to absolutne minimum, które całkowicie może zmienić naszą cerę, sprawić, że będziemy wyglądać na wypoczęte i młodsze, niż w metryce.

Podkreślenie oka

Za zwierciadło duszy wielu poetów uznawało właśnie oczy. W nich drzemie tajemna moc, która pozwala na flirt i przyciąga uwagę. Nawet, jeśli uważamy, że nasza uroda jest przeciętna, warto postawić na dobrze wytuszowane rzęsy. Najlepsza będzie klasyczna, czarna maskara. Dla pań, które mają ciemną tęczówkę poleca się także nałożenie ciemnej kreski tuż przy linii rzęs.

Całuśne usta

Męski wzrok bardzo często pada również na kobiece usta. Warto na co dzień i o nich nie zapominać. Jeśli boimy się eksperymentować, zadbajmy chociaż o odpowiednie ich nawilżenie. Suche skórki nigdy nie będą dobrze wyglądać. Na co dzień dobrze jest wybierać neutralne barwy: delikatne róże, brzoskwiniowe odcienie. Na wielkie wyjścia soczystą czerwień. Koniecznie należy ją nałożyć bardzo dokładnie, można także użyć przy tym konturówki o tym samym kolorze.

About

You may also like...

Comments are closed.