Jak oszczędzić na ślubnych wydatkach?

Każda Panna Młoda chce wyglądać, jak prawdziwa księżniczka. Jednocześnie koszty wesela potrafią nas zwalić z nóg. Na czym możemy zaoszczędzić żeby nie zrujnować swojego budżetu? Oto porady, które przydadzą się każdej narzeczonej.

Piękna i elegancka

Sporym wydatkiem jest oczywiście suknia ślubna, niektóre modele mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych… Jeśli chcemy zaoszczędzić, to możemy zdecydować się na model z drugiej ręki. Wiele pań, sprzedaje suknie ślubne w idealnym stanie za ułamek pierwotnej ceny. Im starszy model tym cena jest niższa. Ale czy warto decydować się na suknię sprzed dwóch czy trzech lat? Oczywiście, że tak… Pamiętajmy, że moda ślubna zmiana się bardzo powoli. Dlatego prawdopodobnie nikt nie zauważy, że mamy na sobie model sprzed dwóch czy trzech sezonów. Dodatkowo możemy poprosić krawcową o drobne przeróbki.

Możemy też wybrać sukienkę z sieciówki. Wiele sklepów takich, jak H&M sprzedaje białe sukienki wieczorowe. Takie kreacje kosztują kilkaset złotych i idealnie sprawdzą się jako suknia ślubna. To idealny wybór jeżeli lubimy sukienki w nieco bardziej nieformalnym stylach, na przykład boho.

Ciekawą alternatywą są też sukienki zamawiane z chińskich portali. Jednak musimy pamiętać, że w tym przypadku sporo ryzykujemy… Możemy dostać piękną sukienkę za grosze, ale istnieje też możliwość, że trafimy na prawdziwego bubla, który nie będzie się do niczego nadawał…

Wygodne buty

Możemy też zaoszczędzić na ślubnych butach. One też potrafią kosztować niemało. Dlatego zdecydowanie lepiej zdecydować się na zwykłe białe buty, możemy też wybrać obuwie w kolorze nude, czy kości słoniowej. Ciekawym pomysłem są też kolorowe buty, które ożywią naszą ślubną stylizację. Przed weselem nowe buty warto odpowiednio wcześniej rozchodzić. Dzięki temu bez przeszkód będziemy mogły przetańczyć całą noc.

Jeżeli na co dzień raczej nie chodzimy na wysokich obcasach to warto wcześniej poćwiczyć pląsy na szpilkach. Możemy też kupić sobie buty na zmianę. Do wyboru mamy mnóstwo modeli. Mogą to być czółenka na niewysokim obcasiku, baletki, a nawet trampki… Te ostatnie będą świetnie wyglądać, jeśli zdecydujemy się na suknię ślubną w stylu lat 50. Taka stylizacja będzie nawiązywać do rock&roll’a.
Białe tenisówki możemy kupić za przysłowiowe grosze. Jeśli mamy zdolności artystyczne to możemy je dodatkowo ozdobić, na przykład cekinami czy kolorowymi kryształkami.

Podsumowując dzięki tym prostym sztuczkom możemy znacznie obniżyć koszty wesela.

 

About

You may also like...

Comments are closed.