Włosy clip in – jak dobrać kolor?

Jak dobrać kolor doczepianych włosów metodą clip in?

Piękne, zadbane, długie, naturalne włosy są ozdobą każdej kobiety. Ale co zrobić, gdy natura poskąpiła takiej cechy urody? Nowoczesne metody fryzjerskie pozwalają nie tylko zagęścić włosy, ale również je odpowiednio przedłużyć. Można to zrobić w sposób naprawdę elegancki i przede wszystkim trwały, a doczepiany kosmyk będzie wyglądał naturalnie i prawdziwie. Metody doczepiania włosów są różne. Clip in, włosy flip in, tape on, ringi, keratyna… – każdą z nich należy dopasować indywidualnie, podobnie jak dobór odpowiedniego koloru włosów.

Naturalne czy syntetyczne doczepy?

Przedłużanie można wykonać przy pomocy włosów syntetycznych albo naturalnych. Dopinki syntetyczne bardzo dobrze imitują włosy. Są jednak produkowane z syntetycznych materiałów. W pierwszym momencie przypominają naturalny ludzki włos. Wystarczy jednak przyjrzeć się im dokładniej, a można zauważyć charakterystyczny dla sztucznego włosa tak zwany tekstylny blask. On przede wszystkim odbiera naturalność włosom. Poza tym trudniejsze są w codziennej pielęgnacji. Inaczej sprawa się ma z naturalnymi dopinkami, które po prostu są wykonane z martwych włosów ludzkich. Nie różnią się ani strukturą z tymi noszonymi na głowie, ani kolorem. Takie kosmyki pielęgnuje się i traktuje dokładnie tak, jak swoje własne, naturalne włosy. Można z powodzeniem suszyć je suszarką, można je prostować, a także dowolnie kręcić. Naturalny, doczepiany kucyk można też z powodzeniem farbować. Nikt tak naprawdę nie jest w stanie stwierdzić, że noszona fryzura nie jest dziełem natury. Naturalne dopinki taki efekt właśnie gwarantują.

Jak dobrać kolor doczepianych włosów?

Gdy zostanie wybrana najlepsza metoda doczepiania włosów, a decyzja padnie na naturalne włosy, pojawia się dylemat – jaki kolor włosów wybrać? Możliwości jest bardzo dużo. Dostępne są całe próbniki, a w nich doczepiane włosy w naturalnym kolorze począwszy od jasnych blondów, poprzez brązy, aż skończywszy na kruczoczarnych. Wśród oferowanych produktów miłośniczki rudych włosów znajdą również coś dla siebie wyjątkowego. Zasady doboru kolorystyki włosów są proste. Należy bowiem pamiętać o jednej, najważniejszej. Kolor doczepianych włosów musi być jak najbardziej zbliżony do koloru własnych, naturalnych włosów. W innym przypadku powstanie nieefektowna zebra i będzie widać z daleka, że włosy nie są naturalne, ale zostały przedłużone. Wybór między tonacją jaśniejszą i ciemniejszą powinien pójść w kierunku jasnego koloru. Poza tym kolor włosów dobiera się do ich końcówek, a nie górnej części. Ważne jest też światło. Podczas doboru dopinek powinno być naturalne oświetlenie.

About

You may also like...

Comments are closed.