Najprostsza droga do zmiany naszego wyglądu

Każdy z nas ma większe lub mniejsze kompleksy. Powinniśmy starać się je zaakceptować i z nimi żyć. Jednak nie zawsze jest to takie proste i przychodzi z łatwością. Czasami pewne wady w naszym ciele, są nie tylko naszym kompleksem, ale również utrudniają codzienne funkcjonowanie. W przypadkach braku akceptacji, problemów w funkcjonowaniu na ratunek przychodzą operacje plastyczne.

Najczęściej wykonywane operacje plastyczne.

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej od lat należą między innymi operacje plastyki brzucha-Abdominoplastyka. Decydują się na nie głównie kobiety po ciąży, które chcą powrócić do swojego dawnego wyglądu. Zabieg ten polega na zwiększeniu napięcia powłok oraz powięzi brzucha i usunięciu nadmiaru zwisającej skóry. Dużą popularnością cieszy się również operacja powiększenia piersi. W czasie której pod mięśnie piersiowe umieszcza się silikonowe wkładki. Dużym zainteresowaniem wśród dojrzałych kobiet cieszy się operacja poprawienia wyglądu i jędrności ich skóry. Tak zwany lifting polega na naciągnięciu skóry szyi i policzków, tak aby tanki pod nią wróciły na swoje dawne miejsce. Wiele kobiet (a także niektórzy mężczyźni) decyduje się na operacje korekty nosa. Takie zabiegi przeprowadza się w celu jego zmniejszenia, zwężenia, uniesienia koniuszka nosa, lub usunięcia tak zwanego garba.

Czy warto wziąć kredyt na operację plastyczna?

Jeżeli rozważamy poddanie się operacji plastycznej, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Nierzadko jest to tania sprawa, zwykle wymaga dużego nakładu pieniędzy, chyba że operacja nie ma na celu jedynie poprawienia walorów estetycznych a usunięcie wad utrudniających codzienne funkcjonowanie, wówczas zabieg możemy wykonać na NFZ. Wybierając klinikę, w której poddamy się operacji, nie warto żałować pieniędzy. Musimy pamiętać, że takie operacje plastyczne koniecznie muszą być wykonywane przez fachowców z doświadczeniem. Nie powinniśmy korzystać z usług podejrzanie wyglądających klinik, oferujących modne zabiegi w dziwnie niskich cenach. Wiele osób, chcących zafundować sobie zabieg medycyny estetycznej decyduje się na kredyt. Wiele banków posiada atrakcyjne oferty skierowane właśnie do takich osób. Warto jednak przed jego wzięciem rozważyć wszystkie za i przeciw. Zastanowić się, czy w przyszłości będziemy w stanie go spłacić w odpowiednim terminie, musimy uwzględnić to, czy mamy źródło stałego dochodu i w najbliższym czasie go nie stracimy. Zbyt pochopna, nieprzemyślana decyzja o wzięciu kredytu może ciągnąć za sobą wiele konsekwencji.

 

About

You may also like...

Comments are closed.