Jaki irygator dentystyczny wybrać?

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy lepiej zadbać o higienę naszej jamy ustnej. Podstawą jest oczywiście regularne mycie zębów. Powinniśmy używać do tego odpowiedniej szczoteczki oraz pasty, która powinna zawierać fluor. Jednak co jeszcze możemy zrobić dla lepszych efektów?

Zadbaj o zęby lepiej.

W celu utrzymywania lepszej higieny jamy ustnej nie powinniśmy ograniczać się tylko do szczotkowania zębów. Ważne jest również czyszczenie dziąseł, języka i podniebienia. Wbrew pozorom również tam znajduje się wiele resztek jedzenia. Powinniśmy stosować również nici dentystyczne. Pomagają one dotrzeć do przestrzeni między zębami, do których nie dociera zwykła szczoteczka. Jednak nie zawsze używanie nici dentystycznych jest przyjemne. Dobrym ich zastępstwem są irygatory dentystyczne.

Czym są irygatory dentystyczne?

Irygatory dentystyczne to bardzo pomocne urządzenia. Docierają do miejsc, które niedostępne są dla szczoteczek do zębów, a czasami nawet nici dentystycznych. Za pomocą wody wypuszczanej z dużym ciśnieniem, usuwają resztki jedzenia i osad zalegający na zębach i między nimi. Urządzenia te są bardzo wygodne i skuteczne. Pozwalają dokładnie oczyścić miejsca jamy ustnej, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć przy pomocy szczoteczki. Dzięki temu chronimy swoje zęby przed pojawieniem się na nich próchnicy. Jeżeli nasze dziąsła często krwawią, nosimy aparat, lub posiadamy implanty, istnieje ryzyko, że będziemy obawiać się używania irygatora. Nic bardziej mylnego! Są to urządzenia bardzo bezpieczne, których moc można dostosować do indywidualnych potrzeb. W przypadku, kiedy zmagamy się z problemem krwawiących, podrażnionych dziąseł nie musimy rezygnować z używania irygatora. Zawsze możemy zmniejszyć wysokość ciśnienia, z którym wypuszczany jest płyn czyszczący nasze zęby. Dodatkowo delikatny masaż dziąseł wodą może wpływać korzystnie na ich stan i zapobiegać dalszemu krwawieniu.

Jakie irygatory dostępne są na rynku?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór irygatorów dentystycznych. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać jeden spośród wielu dostępnych. Jeżeli często wyjeżdżasz, z pewnością lepiej przypadnie ci do gustu irygator bezprzewodowy, który łatwo przenieść i zabrać ze sobą w podróż. Jeśli nie przeszkadza nam wielkość i trudności w przenoszeniu warto przejrzeć oferty z irygatorami stacjonarnymi. Wiele z nich posiada wiele ciekawych opcji, niedostępnych w wersjach bezprzewodowych.

 

About

You may also like...

Comments are closed.