Podkreślaj swoje piękno

Podobno nie ma ludzi brzydkich, są tylko tacy którzy nie dbają odpowiednio o swój wizerunek… Co powinnyśmy robić, aby nasza uroda była podkreślona każdego dnia?

Piękna i zdrowa skóra

Promienna i zadbana cera zawsze dodaje nam urody. Dlatego warto ją starannie pielęgnować każdego dnia. Staranny demakijaż i oczyszczanie to podstawa. Bez tego na naszej twarzy pojawią się wypryski. Nie możemy też zapominać o tonizowaniu. Ten krok pozwala przywrócić prawidłowe pH naszej skóry. Wybierajmy tonik bez alkoholu w składzie. On może niepotrzebnie przesuszyć naszą skórę i sprawić, że będzie się jeszcze mocniej przetłuszczać. Trzeci krok to nawilżanie cery. Wiele pań uważa, że krem nie jest im potrzebny, ponieważ mają tłustą bądź cerę. Jest to całkowicie błędne przekonanie. Kremu nawilżającego potrzebuje każda z nas. Wystarczy, że dopasujemy do naszego typu cery.

Warto też od czasu do czasu używać peelingów. Do wyboru mamy dwa rodzaje. Peelingi mechaniczne i enzymatyczne. Te drugie sprawdzą się, jeśli mamy skórę skłonną do podrażnień. Peelingów warto używać regularnie, choć nie za często. Dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczą.

Dlaczego warto używać tego produktu? Peeling dokładnie oczyszcza naszą skórę, usuwa martwy naskórek. Dzięki niemu kremy i inne kosmetyki pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają, a przez są zdecydowanie bardziej skuteczne.

Idealny makijaż każdego dnia

Są chwile, kiedy nasza naturalna uroda potrzebuje wsparcia. W takich momentach przydaje się oczywiście makijaż. Kamufluje on drobne niedoskonałości, podkreśla zalety, a w trudnych momentach dodaje energii i pewności siebie. Zwłaszcza przed ważnym wydarzeniem w naszym życiu.

Jeśli czeka nas wesele lub egzamin i chcemy wyglądać na prawdę dobrze, to lepiej nie eksperymentujmy z nowymi zabiegami czy kosmetykami. Mogą nas uczulić i podrażnić naszą skórę. Dotyczy to również produktów ekologicznych, które mają łagodniejsze działanie. Jednak nigdy nie wiemy co jest potencjalnym alergenem.

Bezpieczne nowości

Oczywiście nie oznacza to, że musimy na zawsze zrezygnować z testowania kosmetycznych nowości. Ważne, żeby robić to w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeśli mamy skłonności do podrażnień i alergii. zanim nałożymy nowy produkt na twarz zróbmy próbę uczuleniową. Niewielką ilość kosmetyku nanieśmy na skórę za uchem i na nadgarstek. Obserwujmy reakcje naszego ciała. Jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy natychmiast zmyjmy produkt i dla bezpieczeństwa weźmy lek antyhistaminowy.

 

About

You may also like...

Comments are closed.