Jak wybrać salon kosmetyczny

To bardzo ważne, komu powierzamy naszą skórę. Dlatego też należy dobrze wybrać studio kosmetyczne, z którego usług zamierzamy skorzystać. Oto kryteria, na które należy zwracać uwagę, aby uniknąć niespełnionych oczekiwań, a nawet poważnych problemów i komplikacji.

1. Sprawdzaj opinie.
W dobie, kiedy każda firma ma profil na Facebooku, jest to bardzo łatwe. Sprawdź więc oceny i komentarze innych osób. Zwróć uwagę nie tylko na liczbę gwiazdek, ale i na to, czy komentarze wyglądają na rzetelne. Czy ani te pozytywne, ani negatywne nie za wszystkie pisane według jednego schematu? O czym mówią negatywne i czy są pod nimi odpowiedzi?
2. Pytaj znajomych.
Polecenia osób, które znamy, to doskonały sposób, bo możemy zobaczyć na żywo efekty zabiegów i makijażu oraz otrzymamy opinie uwzględniające nasz gust i potrzeby. Jeżeli koleżanka ma salon kosmetyczny, z którego zawsze wychodzi zadowolona, to warto zapytać ją o kontakt, a nawet poprosić o umówienie.
3. Sprawdź dyplomy i certyfikaty.
Bardzo ważne jest, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zabieg np. złuszczania albo depilacji, czy osoba, która go wykonuje, ma do tego przygotowanie. Upewnij się więc, czy pracujące w salonie osoby mają uprawnienia do wykonywania swojego zawodu i czy mają certyfikaty potwierdzające ukończenie konkretnych kursów. Wystawiają się stowarzyszenia zawodowe oraz producenci sprzętu i kosmetyków. Zazwyczaj dyplomy znajdziesz na ścianie już w recepcji lub w gabinecie. Warto więc pierwszy raz przyjść się umówić osobiście, jeśli krępuje Cię wypytywanie o wszytko.
4. Rozejrzyj się po salonie.
Dobry salon kosmetyczny powinien zapewniać swoim klientkom i klientom komfort, warunki sprzyjające rozluźnieniu oraz dyskrecję. Zwróć więc uwagę, czy w miejsca zabiegów są oddzielone od innych części i nikt nie ma możliwości Cię podglądać (nie jest to potrzebne w przypadku stylizacji paznokci). Zwróć uwagę na atmosferę i na to, czy czujesz się w tym miejscu dobrze.
5. Zwróć uwagę na higienę.
To rzecz podstawowa – kiedy przyjdziesz się umówić, rozejrzyj się, czy w pomieszczeniach jest czysto, czy produkty i narzędzia są przechowywane odpowiednio zapakowane, czy kosmetyczki używają rękawiczek i jednorazowych materiałów.
6. Obserwuj, czy obsługa jest przyjazna i rzeczowa.
To często weryfikuje się po pierwszej wizycie i decyzje o tym, czy do tego samego salonu wrócisz. Warto zwracać uwagę na to, czy obsługa traktuje nas z szacunkiem i troską, czy kosmetyczka słucha, co mówimy. Ważne też, czy potrafi odpowiedzieć na nasze pytania związane z zabiegiem czy makijażem.

 

About

You may also like...

Comments are closed.