Budżet ślubny

Ile wydać na wesele? To wcale nie jest takie proste pytanie jak się wydaje. Pod uwagę musimy wziąć mnóstwo rożnych czynników. Między innymi liczba gości, nasze możliwości finansowe. To wszytko należy wziąć pod uwagę przy planowaniu ślubnego budżetu.

Piękna panna młoda

Każda kobieta chce pięknie wyglądać na swoim ślubie. Na odpowiedni wizerunek składają się między innymi suknia ślubna oraz fryzura ślubna. Czym się kierować przy ich wyborze.

Suknia ślubna powinna podkreślać atuty naszej sylwetki. Maskować niedoskonałości naszego ciała. Musimy też czuć się komfortowo. Nasza kreacja powinna pasować też do stylistyki wesela. Do sukni dopasowujemy resztę naszej stylizacji, buty, biżuterie. Równie ważna co suknia ważna jest fryzura ślubna, zwłaszcza kek tył. Wszak to on będzie widoczny najbardziej przez większą część ceremonii ślubnej. Dodatkowo fryzura musi być bardzo trwała i wytrzymała, dlatego nie bójmy się lakieru czy dużej ilości wsuwek. One sprawią, że nasze uczesanie przetrwa całą noc, nawet jeśli postanowimy ją spędzić w całości na parkiecie.

ile wydać na wesele i nie zbankrutować? Praktyczne wskazówki.

Urządzenie nawet skromnego wesela kosztuje nie mało. Na szczęście możemy nieco obniżyć kwotę, jaką musi wydać młoda para… Na czym bez problemu możemy oszczędzić? Na przykład na kwiatach w kościele. W okresie letnim często śluby następują jeden po drugim, warto podzielić koszt kwiatów do kościoła z innymi parami.

Możemy też zrezygnować z wynajmowania samochodu, który zawiezie nas do ślubu. Taka przyjemność kosztuje przynajmniej tysiąc złotych za maksymalnie kilkadziesiąt minut przyjemności. Czy warto? Chyba nie, zwłaszcza jeśli mamy bardzo napięty budżet.

Porównujmy ceny różnych usług ślubnych. Mogą się one różnić nawet o kilkadziesiąt procent. Wiele spraw możemy załatwić przez internet, na przykład zamówić ślubne zaproszenia… W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale też mnóstwo czasu. A ten jest naprawdę bezcenny, zwłaszcza jeśli organizujemy nasze wesele bez pomocy wyspecjalizowanej firmy…

Możemy też kupić zdecydowanie tańszą suknię ślubną. Wiele panien młodych sprzedaje swoje suknie ślubne za ułamek pierwotnej ceny. Te kreacje są w świetnym stanie, wystarczy je nieco odświeżyć. Być może konieczne będą drobne poprawki krawieckie. A czy taka suknia będzie nadal modna? Musimy zdawać sobie sprawę, że moda ślubna zmienia się bardzo powoli. Na pewno nikt nie zauważy, że mamy na sobie kreację sprzed sezonu czy dwóch…

 

About

You may also like...

Comments are closed.