Co warto wiedzieć o depilacji laserem

Golenie, depilacja woskiem, pastą cukrową, depilatorem, kremem… sposobów na pozowanie się niechcianych włosów na ciele jest wiele. Jedynym naprawdę trwałym pozostaje usuwanie włosów za pomocą lasera. Kiedy najlepiej przeprowadzić zabieg, ile to wszystko trwa, a przede wszystkim – jak działa?

Depilacja laserowa w swoim działaniu wykorzystuje promienie lasera, czyli skoncentrowane wiązki światła o bardzo dużej energii. Oddziałują one na mieszki włosowe z cebulkami i poprzez miejscowe podgrzewanie powodują mikrourazy tychże struktur, przez co niszczą je. W efekcie nowe włosy przestają wzrastać i mamy gładką skórę na lata.
Zabiegi najlepiej działają kwoty różnica pomiędzy kolorem skóry a włosów jest duża. Najnowsze lasery są bardziej czułe, dzięki czemu mogą działać skutecznie nie tylko na bardzo ciemne włosy. Bezwzględnie jednak należy unikać korzystania z takiej depilacji po opalaniu. Nie ze względu na skuteczność, ale dlatego, że może dojść do poparzenia skóry i trwałych przebarwień.

 

Aby depilacja laserowa była skuteczna, należy przeprowadzić całą serię zabiegów, od trzech do nawet ośmiu. Dzieje się tak dlatego, że laser działa na cebulki włosowe w fazie wzrostu, a włosy na tym samym obszarze są jednocześnie w różnych fazach cyklu wzrostu (dlatego nasze głowy nie łysieją okresowo). Kolejne sesje depilacji przeprowadza się w kilkutygodniowych odstępach. Po zakończeniu całego procesu wykonuje się raz ja kilka lat zabieg przypominający, gdyż po pewnym czasie może dojść do obudzenia się uśpionych wcześniej mieszków włosowych.
Najlepiej zaplanować początek zabiegów laserowej depilacji na jesień, tak aby zdążyć do lata zakończyć cały proces i nie być narażoną na działanie słońca pomiędzy zabiegami. Warto także wybrać studio kosmetyczne lub klinikę medycyny estetycznej z najnowocześniejszym sprzętem. Wówczas depilacja zakończy się szybciej, po mniejszej liczbie powtórzeń i usunie nawet jaśniejsze, mniej widoczne włoski. Sesje depilacji laserowej nowocześniejszym urządzeniem zmniejszają także nieprzyjemne doznania w trakcie. Chociaż nie jest to zabieg bolesny, to niektóre kobiety odczuwają wyraźnie rozgrzewanie się skóry w miejscu działania głowicy u podrażnienie później. Nowszy last to krótszy czas działania na skórę a więc także mniej odczuwalnych wrażeń.

 

About

You may also like...

Comments are closed.