Strój idealny dla dzieci

Pojawienie się na świecie wyczekiwanego dziecka, to moment piękny dla każdego rodzice. Od tej pory świat wydaje się być bardziej kolorowy, a zmysły nastawione na wspólne odkrywanie nieznanego. Rodzicielstwo to przepiękna przygoda, która jest jednocześnie wielką przygodą, jak i niewiadomą. Opieka nad maleństwem to niełatwe zadanie. Każdy wybór staje się nieco cięższy, bowiem wszystko musi być podporządkowane dobru i zdrowiu malca. Jak zatem rozeznać się w zakupach, co jest niezbędne?

Odzież idealna dla każdego malucha

Czas bardzo szybko upływa. Wie to każdy. Zanim się obejrzymy, następuje kolejna pora roku, święta i Nowy Rok. Upływające lata, jak to się zwykło mówić, najlepiej widać po odzieży, zwłaszcza dzieci.

Za krótkie rękawki, sweter, który zatrzymuje się na pępku, albo przysłowiowa “woda w piwnicy”. Rzeczywistość bardzo znana każdemu rodzicowi. Stabilne wzrastanie dzieci to efekt naturalny i pożądany. Warto jednak przemyśleć wybór odpowiedniej odzieży pod wieloma względami.

Skład dostosowany dla dziecka

Bardzo często mamy wyobrażenie, jak nasze dzieci będą się pięknie prezentować w danej stylizacji. Niestety często bardziej skupiamy się na własnej opinii, niż dobru malca. Jeśli ten sygnalizuje, że rzecz jest niewygodna, uciska, albo ogranicza ruchy-natychmiast pozostawmy je na wieszaku.
Stale zmieniająca się moda często bardziej przeszkadza, niż pomaga. Najmłodsi pragną mieć koszulkę, taką samą jak ulubiony piłkarz, albo strój księżniczki z bajki. Niestety to nienajlepsze rozwiązanie zdrowotne. Bardzo często są to produkty o bardzo złej jakości i dodatkowo, w wysokiej cenie!
Najważniejsze, by ubrania dla naszych pociech wykonane były z przyjaznym dla skóry składem.

Najlepiej sprawdzi się bawełna oraz wełna. Lepiej zrezygnować z nieoddychających tkanin, bowiem mogą one skutkować wystąpieniem wysypki.

Ozdobniki, które krępują swobodę ruchów

Należy także uważać na wszelkiego rodzaju guziki, napy, zamki. Pomyślmy, czy nie będą one ograniczać ruchów dziecka, albo powodować potencjalny dyskomfort w trakcie korzystania z toalety. Szczególnie dla dzieci, które są na etapie samodzielnego treningu czystości. Zbyt duża liczba guzików, zamek, którego nie można zapiąć, albo sznurówki, wszystko to może przyczynić się do pogorszenia skuteczności przedszkolaka. Najlepiej, gdy wybierzemy rzeczy z wszytą gumą, napy, czy tak zwane wciągane bambosze.

Wytrzymałość

Zanim dokonamy zakupu kolejnych spodni, czy bluzki, dokładnie je sprawdźmy! Trwałość materiałów, jest gwarancją na przyszłość, że posłużą one dłużej, niż jeden sezon. Warto również nabywać takie ubrania, w których z czasem można wypuścić zaszewki, gdy malec urośnie. Lepiej postawić na kolorowe, wytrzymałe rzeczy. Moda może służyć jako dobry punkt porównawczy, ale warto ją traktować z rezerwą.

 

 

About

You may also like...

Comments are closed.