Patenty na udane party z przyjaciółmi

Oderwanie się od natłoku spraw należy się każdemu. Nie można wciąż żyć tylko pracą i domowymi obowiązkami. Warto zarezerwować czas w weekend i udać się na prawdziwą zabawę taneczną. Przyjęcie można także zrealizować samodzielnie. Na co zwrócić uwagę, by wszystko wyszło perfekcyjnie?

Sprawdzone pomysły na zabawę do białego rana

Dobór odpowiedniej playlisty

Ile osób, tyle opinii i…gustów muzycznych. Nie łatwo zadowolić każdego. Warto postawić na sprawdzone hity danego roku, czy dekady. Wiele serwisów muzycznych posiada gotowe składanki. Można także poprosić gości, by każdy z nich wybrał swoich 5-7 ulubionych piosenek.

Zabawa tematyczna

Warto także pokusić się o zorganizowanie imprezy tematycznej. Poprośmy gości, aby przygotowali odpowiedni strój. Pomysły mogą być naprawdę przeróżne od klasycznych bali karnawałowych po zabawę w stylu lat: 30-tych, 80-tych. Jeśli mamy zaufane grono przyjaciół, które w dodatku podziela nasze zainteresowania, warto to wykorzystać! Można na przykład zainspirować się postaciami z kreskówek, filmów, czy nawet…gier komputerowych.

Zadania specjalne

Oprócz tańca, warto także sprawić, żeby rozrywka była urozmaicona. Można na przykład skorzystać z gier towarzyskich. W ostatnich latach powstało sporo gier planszowych o różnorodnej tematyce i poziomie trudności. Sprawdzą się także zabawy karciane, bierki, czy popularne zgadywanki. Pokusić się można także o kalambury. Ważne, by każdy uczestnik był w zabawę w pełni zaangażowany.

Zaplecze gastronomiczne

Gdy lista gości i atrakcje gotowe, warto stworzyć listę dań. Imprezy bez odpowiedniego zaplecza gastronomicznego nie mogą się udać. Zamiast jednak tkwić przy garnkach i patelniach, lepiej postawić na sprawdzone patenty.

Zawsze sprawdzą się sałatki i tak zwane szybkie przekąski-kawałki sera, szaszłyki, czy kabanosy, albo pokrojone w słupki warzywa, takie jak: marchewka, czy seler naciowy. W nagrzanym piekarniku szybko zrobimy również domowe frytki. Mogą być z ziemniaków, batatów, a także jarmuża! Warto do tego stworzyć także sos smakowy, np. jogurtowo-majonezowy.

Jeśli gotowanie nie stanowi naszej popisowej strony, lepiej nie eksperymentować. Zamiast popisowej pieczenie, sprawdzi się makaron z sosem, czy zapiekanka. Nie ma też nic złego w tym, że skorzystamy z oferty pizzerii, czy restauracji, które dowożą potrawy. Zaangażujmy także gości, można bowiem ustalić, że każdy uczestnik przynosi jedną potrawę.

 

About

You may also like...

Comments are closed.