Samo zdrowie – tylko z odpowiednią dietą

Od stuleci ludzkość poszukuje skutecznego sposobu na długowieczność. Niektórzy wręcz stracili na to nie tylko lata, ale i pokaźne majątki. Niektórzy poszukują go w zdobyczach medycyny, zwłaszcza estetycznej i co rusz, testują na sobie każdą nowinkę. Inni natomiast dbają o organizm od środka, dostarczając mu produktów najwyższej jakości. I ten trend niezależnie od wieku człowieka, mocno polecamy!!!

Żywieniowe grzechy Polaków

Wiele osób, chociaż wie, że zdrowe odżywianie jest zbawienne na organizm, nie docenia go, albo specjalnie się nad tym nie zastanawia. Zauważmy, że w XXI wieku ludzkość żyje w pośpiechu, wręcz “od piątku do piątku”. Nie zastanawiamy się co trafia na nasz talerz. Spore grono osób na co dzień korzysta z barów szybkiej obsługi i spożywa żywność typu fast food.

Według raportów Ministerstwa Zdrowia w Polsce z roku na rok przybywa osób, które cierpią na cukrzycę typu 2. O zgrozo, dotyczy to coraz młodszego pokolenia. Dzieci niestety dziedziczą złe nawyki żywieniowe rodziców. Zamiast warzyw i owoców, spożywają żywność wysoko przetworzoną oraz słodycze. Nie ma nic złego w tym, jeśli takie rzeczy pojawiają się od czasu do czasu. W przypadki polskich rodzin dzieje się to coraz częściej. Zamiast wody, pijemy napoje gazowe, albo bardzo mocno słodzone.

Polacy bardzo chętnie sięgają również po produkty typu instant. Na przykład popularna zupka chińska skład ma niezwykle zawiły. Znajdują się w niej praktycznie same ulepszacze, wzmacniacze smaku oraz barwniki. Do tego duże pokłady tłuszczu palmowego, soli, cukru oraz glutaminian.

Alarmujące są również dane, które jednoznacznie wskazują, że coraz więcej Polaków nadużywa soli w swojej diecie. To zapewne niechlubna zasługa wyżej wspomnianych dań na wynos, ale i codziennych nawyków. Jak podają naukowcy, wraz z nadprogramowymi kilogramami, zmienia się również sposób odczuwania walorów smakowych. Co za tym idzie, nawet przesolona potrawa, może być różnie odczuwana smakowo przez dwie osoby.

Wpływ zdrowego sposobu odżywiania się na ludzki organizm

W XXI wieku zdaje się, że nikogo nie trzeba już przekonywać, że owoce i warzywa są zdrowe. Niestety nie wszyscy na co dzień dostatecznie urozmaicają swoją dietę. Czynników może być kilka: wysoka cena opłaty za warzywa i owoce, złe nawyki żywieniowe, brak urozmaicenia w diecie, nieznajomość roślin jadalnych i wiele innych.

Zdrowy sposób odżywiania jednak jest jednym z filarów długowieczności. Oczywiście punktów, które działają na nasze zdrowie jest znacznie więcej, jednak na naszą dietę mamy gigantyczny wpływ. Wybierajmy więc świadomie i to każdego dnia!

 

Kategoria: zakupy, zdrowie, dieta

About

You may also like...

Comments are closed.