Jak perfekcyjnie wyprasować koszulę?

Idealnie wyprasowana koszula dużo o nas mówi, wskazuje na nasze dobre wychowanie i profesjonalizm. Jednak nie zawsze prasowanie koszuli to łatwa i szybka sprawa. Niektóre materiały wymagają odpowiedniej temperatury i kilkukrotnego poprawiania danego odcinka.

Jak dobrze wyprasować koszulę?

Większość koszul należy prasować, kiedy są lekko wilgotne. Nie powinny być dopiero co wyciągnięte z pralki, ociekające wodą, wówczas żelazko mogłoby je uszkodzić. Jeżeli chcemy wyprasować już całkowicie suchą koszulę, powinniśmy delikatnie spryskać ją wodą, złożyć w kostkę i odczekać około kwadransa. Prasowanie koszuli powinniśmy zacząć od kołnierza, zwykle to on stanowi największe wyzwanie i problem. Prasowanie zaczynamy od jego lewych rogów, tak aby na materiale nie powstały zgniecenia. Następnie przechodzimy do ramion i karczku. One również przysparzają wielu problemów. Zaczynamy od środkowej części karczku, następnie naciągamy ramię na wąską część deski i delikatnie przesuwamy żelazko do środka. Mankiety, które posiadają jeden guzik, układamy guzikami do góry. Te podwójne rozkładamy, prasujemy całą ich powierzchnię, następnie składamy i prasujemy na zagięciach.
Wreszcie przychodzi czas na rękawy, które prasujemy od połowy długości, przesuwając żelazko od środka do zewnątrz. Wyprasowanie rękawów na gładko wymaga cierpliwości i doświadczenia. Warto się jednak nie zniechęcać i próbować, wówczas na pewno osiągniemy wymarzony wygląd eleganckiej koszuli. Pomóc może nam w tym specjalna malutka deseczka do prasowania, tak zwany rękawnik.
Znacznie łatwiejszy w prasowaniu jest tył koszuli. Wystarczy mocno naciągnąć ją na deskę lewą stroną i prasować w kierunku od karczka w dół. Podobnie działamy z przodem koszuli. Rozkładamy ją guzikami do zewnętrznej strony deski, naciągamy i prasujemy.

Triki ułatwiające prasowanie koszuli.

Prasowanie koszuli wcale nie musi być żmudne i trudne. Warto skorzystać z kilku trików, które nam to ułatwią i sprawią, że nasz strój będzie wyglądał bardziej elegancko. Sprawą, która zdecydowanie ułatwia prasowanie, jest zwilżenie przed nim koszuli. Nie powinna ona ociekać wodą, a być lekko wilgotna. Dzięki temu łatwiej będzie nam osiągnąć gładki, nieskazitelny efekt. Możemy również włożyć suchą koszulę do zamrażalki, pozostawić na kilkanaście minut, wyjąć i od razu zabrać się do prasowania.
Do szybszego prasowania można użyć najzwyklejszego octu i olejku lawendowego. Wystarczy wymieszać je z wodą, spryskać koszulę. Ocet spowoduje, że zgniecenia ulegną zmiękczeniu. Nie musimy martwić się o drażniący zapach octu, ponieważ szybko odparuje.
Jeżeli chcemy, by kołnierz koszuli wyglądał nienagannie, warto wrócić do niego po raz drugi, już na końcu prasowania.

About

You may also like...

Comments are closed.