Makijaż – jakie produkty kupić?

Makijaż już dawno przestał być jedynie dodatkiem na ważne okazje. Obecnie wiele osób codziennie wykorzystuje magię kosmetyków, których głównym celem jest ukrycie niedoskonałości oraz poprawa symetrii twarzy. Dzięki makijażowi można obecnie stać się zupełnie kimś innym – wystarczy tylko odpowiednio zastosować dostępne kosmetyki. O czym należy pamiętać wybierając konkretne produkty?
Podstawowymi kosmetykami do makijażu są podkład, korektor oraz puder.

 

Można stosować je w przypadku każdej cery, jednak w przypadku problematycznej skóry należy zakupić serię produktów przeznaczonych do konkretnego problemu. Warto pamiętać, że wymienione produkty powinny być dopasowane do koloru skóry. Dlatego zazwyczaj pierwszego zakupu dokonuje się w stacjonarnym sklepie, później łatwo jest zamówić internetowo ten sam produkt. Innym rozwiązaniem jest zakupienie próbek podkładu. Wtedy można dokonać wyboru na odległość.

 

Wybierając korektor należy pamiętać, że na rynku istnieje obecnie kilka rodzajów korektorów do twarzy. Lekkie w formie płynnej przeznaczone są zazwyczaj pod oczy, często stosowane są również przez osoby, które mają problem z zatykaniem się porów. Korektory w formie sztyftów są zazwyczaj mocno kryjące. Są przydatne w przypadku większych przebarwień. Puder zazwyczaj służy ogólnemu zmniejszeniu błyszczenia się skóry oraz często także utrwala makijaż.

 

W takim przypadku jak kosmetyki do makijażu sklep powinien oferować całe serie kosmetyków danej firmy. Zazwyczaj podkład i korektor można dopasować właśnie w ten sposób. Wtedy ich krycie jest zazwyczaj lepsze, co jest niezwykle istotne dla osób, które mają problemy z niedoskonałościami.

 

Codzienny makijaż to jednak nie tylko podkład, korektor i puder. Wiele osób chce dodatkowo podkreślić swoją urodę, dlatego wykorzystują do tego celu makijaż oczu. Cienie do powiek również mają obecnie różną formę. Najlepiej znane są cienie sprasowane, które nabiera się płaskim pędzlem. Można jednak spotkać także cienie w formie proszku, a nawet żelu. Kupując konkretne cienie do powiek warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale również na to, czy mają dużo pigmentu. Jeśli tak jest, produkt można nałożyć szybciej, a dodatkowo będzie się on wolniej zużywał.

 

About

You may also like...

Comments are closed.