Skóra – wizytówka zdrowia i piękna

Skóra to największy organ naszego ciała, który stanowi podstawową i pierwszą barierę ochronną dla wszystkich organów przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak: zanieczyszczenie powietrza, zmiany atmosferyczne. Daje nam również sygnały o tym, co zachodzi wewnątrz organizmu – zwłaszcza gdy prowadzimy niehigieniczny tryb życia, źle się odżywiamy lub zaczyna dochodzić do głosu choroba. Wtedy pierwsze oznaki pojawią się właśnie na skórze. Jest to nasza wizytówka i ekran pokazujący, w jakiej jesteśmy kondycji. Dlatego nie powinien dziwić fakt, że wymaga specjalnego traktowania, aby zachować piękno i zdrowie.

Jak poprawnie dbać o skórę?

Istnieje szereg podstawowych czynności, które powinniśmy wykonywać każdego dnia, żeby nasza skóra była zawsze w optymalnej formie. O czym nigdy nie powinniśmy zapominać w naszym zabieganiu?

Codzienne oczyszczanie

Każdego dnia na naszej skórze osadza się wszystko, co unosi się w powietrzu – zanieczyszczenia, bakterie, kurz. Dodatkowo w przypadku kobiet, pozostają na niej resztki makijażu, który nosimy przez cały dzień. Niezbędne jest dokładne oczyszczenie, żeby pozwolić skórze spokojnie oddychać. Pamiętajmy o odpowiednim doborze produktów oczyszczających, gdyż w przypadku tych niedopasowanych do naszych potrzeb, możemy doprowadzić do przesuszenia skóry, która stanie się wówczas jeszcze bardziej wrażliwa na wszelkie czynniki.

Nawilżenie

Zmienne warunki atmosferyczne, tryb życia, klimatyzacja – każdy z tych elementów dodatkowo potęguje nadmierne wysuszanie skóry, a to z kolei przyspiesza proces starzenia. Dlatego pragnąc mieć skórę młodą i piękną, konieczne jest zadbanie o codzienne, odpowiednie nawilżenie. Warto zdecydować się na różne kosmetyki na dzień (lżejsza konsystencja, filtry) oraz na noc (bogatsze w witaminy i mocno odżywiające).

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Podstawą zdrowia jest oczywiście odpowiedni tryb życia i dieta. Permanentny stres, złe odżywianie się lub niewyspanie szybko odznaczą się na naszej skórze, przyspieszają jej degradację i proces starzenia. Dlatego też warto cały czas dbać o bycie aktywnym i spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków, które pozwolą nam dostarczyć wszystkich potrzebnych substancji odżywczych.

Pielęgnacja w wersji ekstra – gabinet medycyny estetycznej

Czasami trzeba zafundować sobie chwilę przyjemności i ekstra pielęgnacji. Specjalistą, który pomoże nam zachować skórę w dobrej formie jest dermatolog estetyczny. W odróżnieniu od zwykłego dermatologa, nie skupia się on wyłącznie na zmianach chorobowych, a dba o kondycję skóry, odżywia ją i pielęgnuje. To człowiek, który łączy świat medycyny ze światem piękna. Pomagając przezwyciężać kompleksy i równocześnie, chroniąc nasze zdrowie.
W gabinecie medycyny estetycznej możemy poddać się licznym zabiegom pielęgnacyjnym, które pomogą utrzymać dobrą kondycję skóry, ale też usunąć pierwsze oznaki starzenia, które już zdążyły się pojawić. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów zabiegów takich, jak: lasery frakcyjny (ablacyjny lub nieablacyjny), mezoterapia, peelingi chemiczne i enzymatyczne, leczenie nadpotliwości, zamykanie porów, usuwanie blizn, redukcja rozstępów i cellulitu, poprawa kolorytu skóry, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, botoks lub osocza bogatopłytkowego.

Co zyskujemy, udając się do dermatologa estetycznego? Mamy pewność, że jest to osoba kompetentna do przeprowadzenia zabiegów, posiadająca odpowiednie przygotowanie merytoryczne i praktykę. Lekarz przeprowadzi wywiad, dowie się jak najwięcej na nasz temat, a dopiero później zajmie się nami kompleksowo, doradzając odpowiednie działania z zakresu codziennej pielęgnacji i dodatkowych zabiegów do naszego typu skóry i jej kondycji.
Jest to bez wątpienia rodzaj działania dający znacznie większe (i bezpieczniejsze!) możliwości niż zwykłe gabinet kosmetyczny, a nie jest też tak skrajnie inwazyjny i zmieniający nasz wygląd, jak chirurgia plastyczna. Niestety, czasu nie da się oszukać i skutki każdego z zabiegów w końcu zaczną znikać. Dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie zaufanego lekarza dermatologa, który będzie miał naszą skórę pod stałą opieką. Dzięki temu będzie ona piękna i młodo wyglądająca przez wiele lat.

***
Pragniesz być zjawiskowa i zawsze wyglądać nienagannie? Skóra to pierwsza wizytówka, warto zatem profilaktycznie o nią dbać, nie dopuszczając do powstawania zmian. A gdy już się pojawią – należy szybko działać. Współcześnie definiowany piękny wygląd to podstawa, a najlepiej wygląda człowiek dbający o siebie i swoją kondycję pod każdym względem. Zwłaszcza kobiety, w świecie pełnym kultu piękna szukają możliwości ciągłego udoskonalania się. Zapominają często, że podstawowe piękno drzemie w nich cały czas – wyzwolić je może dbanie o zdrowie i pokochanie siebie samej. Dodatkowe zabiegi to wyłącznie utrzymanie tego efektu i ekstra podziękowanie dla naszej skóry. Jeśli podarujemy jej odrobinę wytchnienia i luksusu, na pewno odwdzięczy się nam olśniewającym i promiennym wyglądem.

 

About

You may also like...

Comments are closed.