Jak obniżyć ślubne wydatki?

Jak obniżyć ślubne wydatki? To pytanie zadaje sobie większość par, które organizują wesele. Czy można na czymś oszczędzić? Oto praktyczne wskazówki dla przyszłych nowożeńców.

Suknia ślubna Czy można na niej oszczędzać?

Suknia ślubna może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, ale wcale nie musi. Bez problemu możemy znaleźć o wile tańsze modele. Gdzie ich szukać? Przede wszystkim w internecie. Wiele panien młodych sprzedaje swoje suknie za ułamek pierwotnej ceny. Często możemy za jednym zamachem dokupić różne ślubne akcesoria, takie jak welon czy rękawiczki.

Tańszą suknię możemy też znaleźć w wielu sieciówkach. Tylko że w takich sklepach sprzedawana jest po prostu jako zwyczajna kreacja wieczorowa, tyle że po prostu w kolorze białym. Takie sukienki z popularnych sklepów to świetny wybór dla pań, które nie chcą mieć tradycyjnej sukni i wolą nieco bardziej nowoczesne kroje.

Możemy też zaoszczędzić na ślubnych butach. Wystarczy, że nasze buty kupimy w zwykłym sklepie z regularnej kolekcji. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Dodatkowo po weselu możemy nosić takie buty na inne okazje.

Samodzielny makijaż

Panie, które interesują się sztuką makijażu mogą samodzielnie pomalować się na ślub. W internecie znajdziemy mnóstwo tutoriali, które ułatwią nam to niełatwe zadanie. Możemy też same się uczesać, zwłaszcza, że obecnie panująca moda daje nam dużą dowolność. Nasza ślubna fryzura wcale nie musi być idealna i symetryczna. Możemy postawić na romantyczny nieład. On pasuje idealnie do sukni w stylu boho.

Jak jeszcze możemy oszczędzić?

Warto mieć ślubne wydatki pod kontrolą. Dlatego zawsze zapisujmy sobie na co i ile wydaliśmy. Dzięki takiemu zestawieniu nie przekroczymy zakładanego budżetu. Pod żadnym pozorem nie bierzmy kredytu na wesele z założeniem, że cała uroczystość zwróci nam się z pieniędzy w kopertach. A co będzie jeśli tak się nie stanie… Wesele się skończy, a my zostaniemy z długami na lata. Dlatego zdecydowanie lepiej zorganizować uroczystość, która nie przekracza naszych możliwości finansowych. Po weselu będziemy mogli spokojnie się wyspać…

Sprawdzajmy dokładnie i porównujmy ceny poszczególnych usług. Mogą się one różnić nawet o kilkadziesiąt procent. Zastanówmy się też z czego możemy bez problemu zrezygnować, na przykład wynajęcie samochodu, który zwiezie nas do ślubu to nawet dwa tysiące złotych. Być może ktoś ze znajomych pożyczy nam swoje auto, które prezentuje się równie efektownie co wynajęty pojazd.

 

About

You may also like...

Comments are closed.