Typ urody zima – jaki makijaż i stroje?

Jakim typem urody jesteś? To zazwyczaj jedno z podstawowych pytań, które możesz sobie zadawać, jeżeli jesteś na etapie poszukiwania swojego stylu – zarówno w makijażu jak i w modzie. Analiza kolorystyczna może być ciekawa i inspirująca – od Ciebie zależy, które porady weźmiesz sobie do serca, a które zignorujesz. Poniżej kilka wskazówek!

1. Jaki typ urody posiadasz? Chłodna zima, ciemna czy czysta?

2. Typ urody zima – jak go podkreślać?

Jaki typ urody posiadasz? Chłodna zima, ciemna czy czysta?

Typ urody zima stanowi jeden z najbardziej wyrazistych ze wszystkich. Dlaczego tak się dzieje? Po jakie kolory powinnaś sięgać zarówno w ubiorze jak i makijażu? Odpowiadamy! Ciemne włosy – to podstawowy wyróżnik tego typu urody. To jednak nie wszystko! W połączeniu z cerą w odcieniu czystej bieli, albo nawet ciemnego brązu tworzy unikatową mieszkankę. Odcienie niebieskiego, zielonego lub brązowego – to z kolei wyróżnia kolory oczu dla typu urody zima. Niezależnie od tego, jaki typ reprezentujesz – odpowiednia oprawa brwi to must-have! W nadaniu im odpowiedniego kształtu pomoże nożyk do brwi.

W przypadku chłodnej zimy można mówić o najbardziej subtelnym typie urody – jest on bowiem najmniej kontrastowy ze wszystkich zimowy. Brązowe włosy z blond refleksami, jasna lub beżowa karnacja – to wszystko wpisuje się w kanony chłodnego typu urody.

Czysta zima cechuje się z kolei największą kontrastowością. Czarne włosy, jasna cera – to właśnie wyróżnia ten typ urody!

Z kolei ciemna zima jest równie wyróżniająca się. Oliwkowa, brązowa cera w połączeniu z ciemnymi włosami – to podstawowe cechy tego typu urody!

Ty urody zima – jak go podkreślać?

Teraz, kiedy już wiesz czy reprezentujesz ten typ urody – warto pójść o krok dalej i zacząć dopasowywać sugerowane kolory zarówno w makijażu jak i strojach. I tak np. w przypadku pań o typie chłodnej zimy – powinny one rozważyć ubieranie się w stroje o ciemnych i chłodnych kolorach. Podobna zasada powinna dotyczyć także makijażu – chłodne odcienie królujące na powiekach czy ustach to strzał w dziesiątkę! Dotyczy to także kolorów lakierów do paznokci. Aby uzyskać nienaganny manicure – pomoże w tym frezarka marathon.

Na najwięcej szaleństw i kontrastów może z kolei pozwolić sobie czysta zima. Krwiste, czerwone pomadki, mocna kreska czarnym eyelinerem – to właśnie odpowiedni wybór dla tego typu urody! Wyrazisty cień do brwi podkreśli makijaż. Z kolei w przypadku zimy południowej – tutaj atuty tej urody doskonale podkreślą mocno nasycone, intensywne pomadki w odcieniach śliwki czy brązu.

Kategoria: informacje, uroda

About

You may also like...

Comments are closed.