Podarunki dla….siebie

Urodziny, imieniny, rocznice, święta… Ilość potencjalnych dni, w których możemy komuś ofiarować podarunki jest bardzo wiele. Jedne są planowane z dużym wyprzedzeniem, inne kupowane na ostatnią chwilę. Zdarzają się te wyczekiwane, jak i kompletnie nieudane. Ciągle troszczymy się o kogoś, jednak, czy doceniamy sami siebie?

A teraz wybieram niespodziankę dla…samej siebie!

Żyjemy coraz szybciej, nie mamy czasu, by pomyśleć o obiedzie, a gdzie tu mowa o chwili dla siebie! Warto jednak od czasu do czasu sprawiać sobie małe przyjemności. Poświęcić czas i skupić się, w pełni egoistycznie, tylko sobie. Pomysłów na takie małe prezenty jest bardzo wiele!

Wieczór tylko dla siebie

Pamiętasz, kiedy ostatnio wybrałaś się do kina, albo teatru, nie mówiąc o muzeum, czy wystawie. Wolną chwilę warto wykorzystać i zaczerpnąć odrobinę kultury. Sprawdź dostępny repertuar. Wybierz film, albo spędź wieczór z ulubionym serialem. Nie musisz od razu zapraszać całej paczki znajomych. Postaw na dzień z samą sobą!

Samotny wieczór to też doskonała okazja, by przetestować najnowsze kosmetyki. Możesz nałożyć zieloną maseczkę z glinki, bez obaw, że kogoś wystraszysz. Albo przetestować naturalne olejki. Zadbaj o odpowiedni klimat. Zapal świeczki, albo kadzidełka. Pozwól sobie na długą kąpiel w wannie. Podaruj swojej skórze to, co najlepsze, czyli troskę i głębokie nawilżenie.

Wizyta w salonie odnowy

Poza domowymi zabiegami, warto czasem oddać się w ręce profesjonalistów. Henna brwi i rzęs wykonana przez kosmetyczkę sprawi, że nasza twarz nabierze wyrazu. Warto także skorzystać z zabiegów oczyszczania twarzy, peelingów i naturalnych maseczek.

Zrelaksować się pomoże na pewno także głęboki masaż. Ważne, by robił to doświadczony człowiek, który nie zrobi nam krzywdy. Jeśli mamy jakieś problemy zdrowotne, lepiej upewnić się u lekarza, czy taka sesja będzie bezpieczna. Gdy uzyskamy zielone światło, wybór jest bardzo duży. Od zabiegów z użyciem olejków i balsamów, po te z aromaterapią, czy misami tybetańskimi.

Aktywny czas na macie lub w klubie fitness

Kosmetyki to nie jedyne prezenty, które możemy sobie sprawić. Dużą rolę na kondycji, zdrowia, a przede wszystkim relaksu i redukcji stresu, odgrywa aktywność fizyczna. Jeśli dysponujemy chwilką wolnego czasu, spędźmy ją na usprawnianiu swojego ciała.

Ofert jest prawdziwa masa. W klubach fitness do wyboru mamy zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne. W razie potrzeby, zapytajmy o trenera personalnego. Doświadczona osoba pomoże dobrać taki rodzaj ćwiczeń, które będą skuteczne i bezpieczne. Jeśli wolimy pocić się w domowym zaciszu, Internet pełen jest gotowych programów. Zarówno z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała, jak i z hantlami, gumami, czy taśmami oporowymi.

 

About

You may also like...

Comments are closed.