Jak się przygotować na wizytę u dietetyka

Wizyta u dietetyka wymaga przygotowania, podobnie jak dalsze korzystanie z jego usług – naszej zaangażowanej współpracy. Oto jak możesz samodzielnie przygotować się do spotkania.

Przyprawy wszystkim, jeśli wybierasz się do dietetyka, musisz znać swoje oczekiwania. Może. To być po prostu utrata kilogramów, dieta na budowanie masy mięśniowej, krótkotrwały detoks. Być może planujesz przejść na dietę roślinną i nie chcesz, żeby Ci czegoś zabrakło, albo już na niej jesteś i chcesz się upewnić, czy wszystko robisz dobrze. Może po prostu nie wiesz, jak żyć u jest zdrowo, jak komponować posiłki pełne wartościowych składników. Coraz częściej też do dietetyków trafiają osoby, które cierpią na alergie i nietolerancje pokarmowe lub choroby, w których znaczenie ma dieta. Są to np. różne zaburzenia metaboliczne, choroby układu krążenia, autoimmunologiczne, cukrzyca i insulinooporność. Sam wiesz na pewno, z jakiego powodu zgłaszasz się po pomoc do dietetyka. Przemyśl i jak najdokładniej sformułuj swoje potrzeby.

 

Zwróć też uwagę na swoje codzienne nawyki. Spróbuj już na parę tygodni przed planowaną wizytą spisywać, co jesz w ciągu dnia, o jakiej porze i w jakich ilościach. Nie zapominaj o przekąskach między posiłkami u o napojach innych niż woda (alkohol też się liczy). Oprócz tego przygotuj też listę potraw i składników, które lubisz oraz takich, po które na pewno za nic w świecie nie sięgniesz. Pomoże to stworzyć jadłospis, które będzie smaczny, łatwiej więc Ci będzie go stosować. Oczywiście kluczowe jest mówienie dietetykowi o wszystkim, czego jeść nie możesz. Przemyśl też, ile pieniędzy możesz przeznaczyć w miesiącu na jedzenie.
Zrób potrzebne badania z krwi. To niestety przygotowania dosyć kosztowne i nawet tani dietetyk, jeśli traktuje zdrowie klientów kompleksowo, to dodatkowe wydatki. Przygotuj więc podstawową morfologię krwi, badania kontrolne związane z ewentualnymi przewlekłymi chorobami, oznaczenie poziomu składników, których podejrzewasz, że możesz mieć niedobory. Być może w trakcie wstępnych konsultacji dietetyk poprosi Cię o wykonanie dodatkowych badań.
Sprawą, o której zwykle się nie myśli, jest też to, że warto wybrać się na pierwsze spotkanie… bez makijażu. Stan Twojej skóry może wiele powiedzieć o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu.

 

About

You may also like...

Comments are closed.