Modni panowie na polskich ulicach

Dotychczas Polska kojarzyła się z pięknymi, zadbanymi i modnie ubranymi kobietami. Panowie w tej stawce wypadali blado. Statystyczny Polak łączył białe skarpetki z sandałami, nosił hawajskie koszule i wąsy. Na szczęście taki widok na ulicach jest już naprawdę sporadyczny. Rośnie liczba świadomych i pewnych siebie panów. Coraz chętniej również producenci mody kierują do nich swoją ofertę.

Modowy wizerunek Polaka

Minęły już czasy, gdy zadbanych, wypielęgnowanych mężczyzn źle postrzegano. Teraz jest to synonim powodzenia finansowego i atrakcyjności. Panowie coraz chętniej chcą wyglądać modnie, dlatego śledzą światowe trendy.

Panowie znacznie częściej stawiają na styl, ale i sportową elegancję. Dresowe spodnie, sportowe buty i piłkarskie trykoty pozostały, jednak zakładane są częściej do biegania, czy na siłownię, niż na co dzień. Nawet młodzi chłopacy dostrzegają, że koszula może dodać im kilka punktów do atrakcyjności.
Mężczyźni powyżej 25 roku znacznie chętniej, niż dotychczas wybierają sportowe marynarki, czy koszule. Wzorem Włochów stawiają także na golfy oraz modne, często drogie dodatki. Oprócz okularów przeciwsłonecznych, zegarka, wybierają nawet drobne, męskie bransoletki i rzemyki.

Coraz chętniej panowie prezentują swoje niebanalne stylizacje w mediach społecznościowych. Rokrocznie rośnie liczba tak zwanych influenserów, którzy promują najnowsze rozwiązania modowe. Co ciekawe tym zajęciem nie pałają się tylko i wyłącznie najmłodsi. Dużą grupę stanowią dojrzali panowie. Wśród tej grupy mężczyzn królują garnitury, kamizelki, a nawet kapelusze i kaszkiety noszone na co dzień. Dla nich oprócz elegancji, liczy się również zabawą modą i wizerunkiem.

Dbałość o siebie podkreślona zapachem

Zadbany wygląd to już nie tylko mydło i antyperspirant. Również właściciele światowych marek dostrzegli, że panowie to niedoceniona grupa klientów. Kosmetyki dla nich to już nic nadzwyczajnego. A na co może liczyć przyszły kupujący?

Przede wszystkim na zapachy! Oprócz tradycyjnych wód kolońskich, dostępne są także perfumy o wyraźnej, męskiej nucie zapachowej. Poza tym rośnie liczba produktów stylizacyjnych do zarostu i gęstej brody. Oprócz maszynki do golenia, są tu specjalistyczne trymery, olejki i odżywki do szybszego wzrostu włosia. Ponadto natknąć się można, na drogeryjnych półkach, także na kremy redukujące zaczerwienie, maseczki dla cery zmęczonej oraz te o działaniu wygładzającym zmarszczki.

 

About

You may also like...

Comments are closed.