Czy warto korzystać z gabinetów medycyny estetycznej?

Kobiety są w stanie wiele poświęcić dla poprawienia swojej urody lub zachowania wiecznej młodości. Kolejne kosmetyki o konkretnym działaniu, wizyty u kosmetyczek lub fryzjera, masaże, a gdy zajdzie taka potrzeba też i bardziej inwazyjne zabiegi. Wszystkiemu winne są kompleksy i przeświadczenie o własnej niedoskonałości, przez które panie szukają zmiany i chęci wprowadzania poprawek we własnym ciele.

Coraz popularniejszym staje się korzystanie z usług gabinetów medycyny estetycznej. Można je spotkać na każdym kroku. Kuszą wieloma atrakcyjnymi ofertami. Jakie są plusy i minusy takich miejsc i czy naprawdę warto z nich korzystać?

Medycyna estetyczna jako recepta na piękno

Przede wszystkim należy pamiętać, że istnieje zasadnicza różnica między zabiegami medycyny estetycznej a wizytami u kosmetyczki. Obie opcje pomagają poprawić urodę i zlikwidować (lub zakryć) jej mankamenty. Różnica tkwi w stopniu ingerencji w nasz wygląd oraz czasu, jaki efekt będzie się utrzymywał po zabiegu. Najprostsze i wprowadzające najmniej drastyczne zmiany są oczywiście zabiegi kosmetyczne, z których codziennie korzystają rzesze kobiet.

Większa ingerencja to na przykład zastosowanie lasera lub wstrzyknięcie domięśniowo różnorakich substancji, które poprawiają mankamenty urody. Tego typu zabiegi powinny się już odbywać pod czujnym okiem lekarza w gabinecie medycyny estetycznej. A jeśli i ten rodzaj korekt nie będzie wystarczający, pozostaje już tylko zgłosić się na konsultację do chirurga plastycznego.

Dlaczego warto pójść do gabinetu medycyny estetycznej?

Kobiety zawsze pragną wyglądać perfekcyjnie, stąd tak chętnie poddają się różnym zabiegom, które ich zdaniem pomagają im prezentować się coraz lepiej, usuwając wszelkie mankamenty urody: złuszczyć naskórek, poprawić owal twarzy, usunąć niechciane zmarszczki, odżywić skórę czy pozbyć się cellulitu i szpecących rozstępów.

Warto dodać, że w tego typu miejscach jesteśmy pod opieką specjalistów – lekarzy dermatologów, którzy mają konkretną wiedzę, potwierdzoną dyplomem studiów, w jaki sposób można poradzić sobie z problemami, które spędzają nam sen z powiek.

Wybierając się do gabinetu medycyny estetycznej, zazwyczaj przyświeca nam konkretny cel – chęć usunięcia zmarszczek mimicznych lub popękanych naczynek. Wielość dostępnych w gabinetach usług jest olbrzymia i pozwala poradzić sobie z większością najpopularniejszych problemów i kompleksów. Na efekty nie trzeba też długo czekać – będą widoczne niemal natychmiast po wyjściu z salonu. Czas trwania samych zabiegów również jest stosunkowo krótki (nie przekracza zwykle 2 godzin). A po ich zakończeniu nie pojawia się potrzeba dłuższej rekonwalescencji. W ciągu jednego dnia naprawdę można zrobić się na bóstwo!

Wady gabinetów medycyny kosmetycznej

Niestety, nie wszystko może być tak piękne, jak by się tego chciało. Przede wszystkim, chcąc odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, koniecznie trzeba zachować szczególną ostrożność. Jeśli wybieramy się tam po raz pierwszy, warto wcześniej poczytać opinię, obejrzeć profil na portalach społecznościowych lub zapytać przyjaciółek, które korzystały tam z zabiegów. Wiedza to podstawa, która w tym przypadku możne nas ochronić przed oszustami, podającymi się na lekarzy z dyplomami. Nie raz słyszy się mrożące krew w żyłach opowieści o oszpeconych dziewczynach, które skorzystały z tanich usług nowo powstałego gabinetu, w którym ponoć pracowali profesjonaliści.

Wybierając się do gabinetu na konkretny zabieg, warto sprawdzić i dowiedzieć się jak najwięcej na temat lekarza, który będzie go wykonywał. Jeśli uważamy, że koniecznie zabieg jest nam potrzebny, lepiej udać się do renomowanej placówki, o ugruntowanej pozycji. Nawet jeśli będzie to kosztowało więcej.

W tym miejscu pojawia się również konkretny mankament gabinetów medycyny estetycznej – wysokie ceny zabiegów. W zależności od usługi, której chcemy się poddać, widełki cenowe zaczynają się od 300-400 zł do średnio 3000 zł, choć niektóre usługi mogą być również znacznie droższe.

Ponadto trzeba mieć zawsze w pamięci, że inaczej niż w przypadku działania chirurga plastycznego, efekt zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej z czasem będzie wymagał poprawek i kolejnych zabiegów. W tym przypadku regularne wizyty to podstawa dobrego wyglądu. A każda z nich niesie za sobą kolejne wydatki.

W końcu nawet jeśli udamy się do najlepszego specjalisty, nie zawsze da się przewidzieć reakcję naszej skóry na niektóre substancje stosowane do zabiegów. Może się okazać, że jesteśmy uczulone i na skórze pojawia się przebarwienia i podrażnienia. Dlatego tak ważny jest dokładny wywiad podczas konsultacji z lekarzem, zanim poddamy się zabiegowi.

Uroda nie jest czymś stałym. Każdy z czasem się zmienia. Czasami zabieg w gabinecie medycyny estetycznej może pomóc utrzymać przemijającą urodę, czasami wspomaga w walce z kompleksami. Prawdziwe piękno jednak jest wewnątrz nas. Dlatego jeśli nie jesteśmy w stanie naprawdę pokochać siebie, żadne zabiegi nie pomogą zbudować pewności siebie i szczęścia.

Jedną z polecanych klinik jest Lassai – Klinika Chirurgii plastycznej z siedzibą w Gdyni. Połączenie profesjonalizmu z przyjazną atmosferą podkreśla szeroki wahlarz oferty zabiegowej. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

 

About

You may also like...

Comments are closed.