Czym jest nadciśnienie?

Nie ulega wątpliwości, że jest to groźna przypadłość, która nieleczona może doprowadzić nawet do udarów i zawałów. Aby nie dopuścić do sytuacji zagrażającej życiu należy podjąć odpowiednie kroki. Zmiana diety i wprowadzenie aktywności fizycznej to nie wszystko. Niezwykle ważne jest leczenie farmakologiczne. Na szczęście w aptekach są dostępne przeróżne leki na nadciśnienie. Aby wybrać najlepszy środek należy zasięgnąć porady lekarza oraz sprawdzić jakie są opinie farmaceutów.

Jak stosować leki?

Po wybraniu najodpowiedniejszego dla siebie środka przeciwdziałającego nadciśnieniu, bez wątpienia należy dokładnie przeczytać ulotkę. Niektóre leki na nadciśnienie należy zażywać wyłącznie na pusty żołądek, inne wręcz przeciwnie – po obfitym posiłku. Wszystko zależy od składu tabletek oraz indywidualnych zaleceń producenta. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dobrze zrozumieliśmy ulotkę należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem, ponieważ nie właściwie zażyty środek może uczynić ogromne szkody w organizmie.

Z jakimi produktami nie należy łączyć tabletek na nadciśnienie?

W tym przypadku pomocne okażą się opinie lekarzy oraz farmaceutów, ponieważ jest to dosyć trudny temat. Na pewno nie należy mieszać leków na nadciśnienie z alkoholem. Osoby, którym trudno jest całkowicie zrezygnować z napojów wyskokowych powinny wiedzieć, że picie bezpośrednio po zażyciu leku jest bezwzględnie zakazane. Należy wstrzymać się z sięgnięciem po trunek przez kilka godzin. Jeśli nie potrafimy żyć bez procentów lepiej jest sięgnąć po wino zamiast piwa czy mocniejszych alkoholi. Badania wykazały, że czerwone wino w małych ilościach może mieć korzystny wpływ na serce i układ krążenia. Leki na nadciśnienie powinny być zapijane zwykłą wodą. Absolutnie nie powinno się popijać tabletek sokiem grejpfrutowym, który może powodować zbyt wysokie stężenie leku we krwi. opinie lekarzy są zgodne co do napojów energetycznych oraz dużych ilości kawy. Osoby które leczą się na nadciśnienie powinny unikać produktów zawierających kofeinę.

Skuteczność leków w walce z nadciśnieniem

Niezwykle ważne przy farmakologicznym leczeniu nadciśnienia, jest odpowiednie dobranie leków. Pomoże nam w tym współpraca z lekarzem i wykonanie odpowiednich badań. Właściwie dobrane leki na nadciśnienie podnoszą skuteczność terapii, co jest bardzo ważne dla pacjenta. Powinno się również pamiętać o regularnym braniu tabletek oraz o zażywaniu ich zgodnie z zaleceniami. Mimo, że to wszystko wydaje się nieco uciążliwe, to wszystkie te porady mają na celu podwyższenie skuteczności leczenia i nie dopuszczenie do sytuacji zagrażających życiu osoby chorej.

 

About

You may also like...

Comments are closed.