W jaki sposób pielęgnować ciało przy pomocy kosmetyków?

Obecnie pielęgnacja ciała to coś więcej, niż tylko utrzymywanie go w czystości. Obecnie jasne stało się, że nawilżenia i ochrony potrzebuje nie tylko skóra na twarzy, ale również na innych częściach ciała. O czym warto pamiętać wybierając produkty do pielęgnacji?
Podstawą pielęgnacji ciała jest obecnie balsam. Należy stosować go zaraz po umyciu skóry.

 

Pozwala on przede wszystkim na nawilżenie skóry ciała. Istnieją również balsamy, które potrafią pomóc w przypadku takich problemów jak cellulit czy nadwrażliwość. Balsamy to również ważny element ochrony skóry przed słońcem. Wybierając balsam należy zadać sobie pytanie, na jaki problem ma być on rozwiązaniem. W przypadku balsamów antycellulitowych w składzie można znaleźć często wyciągi z alg morskich oraz kofeinę. Dzięki takim składnikiem szybciej można zauważyć efekty pozostałych elementów kuracji.

 

Balsam do ciała to jednak zazwyczaj jednak tylko początek serii preparatów. W przypadku takich produktów jak kosmetyki do pielęgnacji ciała sklep zazwyczaj oferuje całą serię preparatów. Wśród nich można znaleźć między innymi osobny krem do rąk oraz krem do stóp. Krem do rąk zazwyczaj ma na celu lepsze nawilżenie oraz natłuszczenie skóry. Specjalistyczne produkty tego typu mogą być pomocne w przypadku skóry zniszczonej czy z AZS. Tego typu produkty wbrew pozorom można znaleźć nie tylko w aptekach, ale także w większych drogeriach, także tych internetowych. Krem do rąk do produkt, który koniecznie powinien być nakładany przed snem. W trudniejszych przypadkach zaleca się, aby nakładać krem po każdym myciu rąk.

 

Krem do stóp również może być rozwiązaniem różnych problemów. Często w jego skład wchodzi mocznik, który działa złuszczająco. To pozwala na zachowanie gładkiej skóry podeszwy stóp. Kremy tego typu mogą również chronić przed zakażeniem grzybicą oraz zawierać substancje zapachowe, które pomagają w przypadku nieprzyjemnego zapachu.
Kosmetykiem pielęgnacyjnym do ciała jest również peeling. Peelingi do skóry ciała są zazwyczaj gruboziarniste. Warto więc zachować ostrożność stosując je w bardziej wrażliwych miejscach. Peeling warto jest zastosować zarówno w przypadku pojawienia się szorstkiej skóry, a także w przypadku cellulitu.

 

About

You may also like...

Comments are closed.