Wybieraj naturalne kosmetyki!

W ostatnich latach wyraźnie zaznaczył się trend produkcji kosmetyków naturalnych. Przez ostatnie dziesięciolecia parabeny, które były stosowane we wszelkiej maści kremach zniknęły ze składu kosmetyków i zostały zastąpione naturalniejszymi składnikami. Kosmetyki naturalne są coraz częstszym rodzajem produktów jakie pojawiają się na rynku. Poza dostarczeniem w pełni naturalnych preparatów firmy robią marketing wokół zagadnień ekologii, co też przenosi się na wyniki finansowe. Sprawdź, dlaczego ich fenomen jest coraz większy i czy warto korzystać z dermokosmetyków.

Dlaczego naturalne kosmetyki podbijają rynek?

Przede wszystkim stworzyła się moda na bycie eko czy wege. Kosmetyki naturalne są wolne od testów laboratoryjnych wykonywanych na zwierzętach, co może być czynnikiem, dla którego będzie się na nie patrzeć przychylniejszym okiem. Ludzie doceniają kosmetyki naturalne za to, że nie ma w nich nadmiernej chemii, a te są bardzo skuteczne na różne rodzaje rodzaje skóry. Co prawda ma to przełożenie na ich cenę, jednak wydaje się, że warto spróbować, choćby na zasadzie dania im szansy.

Co nam dają kosmetyki z czynnikiem wzrostu?

Czynnik wzrostu to białka stymulujące wzrost białka wpływające na jej wzrost i w konsekwencji na zwiększenie produkcji kolagenu. Kosmetyki z czynnikami wzrostu wpływają na jakość naszej skóry i spowalniają procesy starzenia się naszej skóry.

Stosuj dermokosmetyki!

Dermokosmetyki powinny stosować osoby, które mają problemy ze swoją skórą. Poza swoją skutecznością powinny być hipoalergiczne, ani nie powinny podrażaniać naszej skóry. Jeżeli więc masz skórę wrażliwą, która ciężko reaguje na składniki zawarte w kosmetykach przez Ciebie stosowanych, to powinieneś stosować dermokosmetyki. Przede wszystkim są one pozbawione materiału zwierzęcego i materiał roślinny może być dla Twojej skóry odpowiedni. Najczęstsze choroby, które występują przy stosowaniu zwykłych kosmetyków to:

  • łuszczyca – dzięki dermokosmetykom przyspieszysz proces gojenia ran i zatrzymują rogowacenie się skóry
  • atopowe zapalenie skóry – poprzez stosowanie dermokosmetyków nawilżysz swoją skórę
  • trądzik – za pomocą dermokosmetyków nie będziesz mieć zatkanych porów skóry oraz uregulują wydzielanie się serum

Jeżeli jesteś kobietą w ciąży, to warto żebyś je stosowała, ponieważ zwiększą Twoje bezpieczeństwo w postaci braku podrażnienia skóry.

Gdzie kupować taki rodzaj kosmetyków?

Jeżeli nie wiesz, gdzie kupić takie kosmetyki, to możemy z czystym sumieniem polecić Ci Dermomedica – sklep, w którym znajdziesz wszelkie kosmetyki, które poprawią jakość Twojej skóry. Kremy mineralne czy serum – tam znajdziesz praktycznie wszystko i masz nasze słowo, że jakość dermokosmetyków jest na najwyższym poziomie. Ponadto znajdziesz tam produkty z wielu substancji aktywnych jak np. ekstrakt ze ślimaka, prowitamina B5, czy kwas hialuronowy.

Dermomedica na swojej stronie zamieściła również strefę wiedzy, z której dowiesz wiele informacji o antyokscydantach, enzymach czy faktorach wzrostu. W zakładce “Nanofrax” poznasz magię tego urządzenia, dzięki któremu można remodelingować skórę oraz ją zagęścić. Ponadto nastąpi redukcja blizn, rozstępów czy zmarszczek.

Nie da się ukryć, że pomimo wyższej ceny takich produktów do dbania o naszą skórę, warto je kupować. Skóra jest częścią naszego ciała, o którą dbają szczególnie kobiety i to głównie do nich był skierowany powyższy artykuł. Jednak nie zaprzeczamy temu, że coraz większe grono panów zaczyna pielęgnować swoją skórę, bo przecież takie choroby jak łuszczyca czy AZS są bardzo nieprzyjemne i wpływają na naszą pewność siebie i relacje z ludźmi. Stosujmy zatem naturalne kosmetyki!

About

You may also like...

Comments are closed.