Jak uzyskać śnieżnobiały uśmiech?

Piękne, śnieżnobiałe, lśniące zęby to marzenie wielu z nas. Niestety zęby ze względów genetycznych wyglądają nieco gorzej niż te z okładek kolorowych magazynów. Jednak najważniejsze jest to, aby były po prostu zadbane i zdrowe, wówczas, nawet jeśli nie będą śnieżnobiałe, prezentować się będą bardzo dobrze. Jednak jak dbać o zęby prawidłowo?

Prawidłowe czyszczenie zębów.

Prawidłowe czyszczenie zębów to nie pośpieszne przejechanie po nich szczoteczką. Musimy pamiętać o prawidłowym doborze zarówno pasty, która powinna zawierać fluor, jak i szczoteczki, która powinna być miękka, lub średniej twardości. Mycie zębów zaczynamy od przemycia szczoteczki wodą i nałożenia na nią pasty. Następnie powinniśmy dokładnie, okrężnymi ruchami wyszczotkować wszystkie zęby, nie zapominając o tych tylnych. To właśnie na tak zwanych zębach mądrości i siódemkach osadza się spora ilość resztek jedzenia, dlatego absolutnie nie powinniśmy ich pomijać w czasie czyszczenia. Po tym, jak wykonamy prawidłowe czyszczenie zębów, przychodzi czas na dziąsła, język i podniebienie. Te części jamy ustnej często są pomijane, zapominamy, że na nich też osadzają się resztki jedzenia i bakterie. Szczotkując je, musimy pamiętać o tym, aby być delikatnym. Dziąsła łatwo podrażnić, a może prowadzić to do nadwrażliwości zębów. Każde szczotkowanie powinno być zwieńczone wypłukaniem jamy ustnej płynem antybakteryjnym, który również powinien zawierać fluor.

Nie tylko szczotkowanie.

Kiedy zadajemy pytanie, jak dbać o zęby, odpowiedź zwykle brzmi: po prostu dokładnie szczotkuj je dwa razy dziennie. Jednak dbanie i profilaktyka nie powinny kończyć się tylko na tym. Ważnym czynnikiem wpływającym pozytywnie na stan naszych zębów jest używanie nici dentystycznej. Powinniśmy to robić każdego dnia przed snem. Nić dentystyczna przydaje się również w podróży i poza domem, kiedy nie mamy dostępu do szczoteczki.

Tego unikaj.

Jeżeli nie chcemy doprowadzić naszych zębów do stanu silnej próchnicy, powinniśmy nie tylko dbać o nie, czyścić i regularnie odwiedzać dentystę. Największych czynnikiem przyczyniającym się do jej rozwoju jest cukier. Słodycze, szczególnie te o lepkiej, gumowej konsystencji, obklejają zęby, powodując namnażanie się bakterii w tych miejscach. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowym uzębieniem, powinniśmy ograniczyć ilość spożywanych słodyczy.
Dla wielu biały kolor zębów jest wyznacznikiem ich dobrego stanu. Jednak wiele napojów może powodować na nich przebarwienia. Są to między innymi kawa, bez której wielu z nas nie jest w stanie porządnie się wybudzić, czarna herbata i czerwone wino. Dla bielszego odcieniu zębów powinniśmy ich unikać lub pić przez słomkę, która ograniczy ich kontakt ze szkliwem. Owoce takie jak jagody i borówki, chodź zdrowe, mają właściwości silnie barwiące, które mogą niekorzystnie wpływać na koloryt naszych zębów. Po ich zjedzeniu zaleca się szczotkowanie.

 

About

You may also like...

Comments are closed.