Sposoby na zachwycające rzęsy

Piękny wachlarz rzęs to doskonałe dopełnienie wieczorowego makijażu, a także sposób na to, aby na co dzień wyglądać wspaniałe. Sposobów na osiągnięcie takiego efektu może być kilka. Skupmy się na innych niż po prostu zastosowanie maskary, o czym doskonale wie każda kobieta.

Pielęgnacja i odżywianie
Na rynku jest wiele preparatów mających zapewnić piękne rzęsy. Kiedy po nie sięgać? Odżywki i sera do rzęs, które regenerują je, wzmacniają i wydłużają, sprawdzą się szczególnie w wypadku rzęs osłabionych malowaniem i zalotką. Z natury cienkie i krótkie również mogą nieco się wzmocnić i stać bardziej widoczne. Lekka, żelowa odżywka do rzęs to także sposób na to, aby dobrze wyglądać w dni bez makijażu – w upalne wakacje, nad wodą, w domu. Rozczesane szczoteczką i pokryte żelem wysoki są bardziej błyszczące, lekko podkręcone, wydają się przez to ciemniejsze i gęstsze.

Sztuczne rzęsy
Dawniej zarezerwowane były dla makijażu scenicznego. Dzisiaj są nie tylko standardowym elementem tutoriali z makijażami wieczorowym, ślubnymi, sesyjnymi. Wiele wariantów sztucznych rzęs nadaje się do stosowania na co dzień, są na tyle dyskretne i naturalne. Z jednej strony jest to więc sposób na wzmocnienie efektu, z drugiej ratunek dla tych, którym wydaje się, że praktycznie nie mają własnych rzęs.

Przedłużanie rzęs
W tym przypadku sztuczne rzęsy, rzadziej naturalne włosy norek, przyczepia się do naturalnych rzęs na stałe. Traci się je dopiero wraz z naturalnym wypadanie pojedynczych rzęs, co zdarza się stale i dotyczy wszystkich naszych włosów. Trzeba więc stopniowo uzupełniać ubytki co kilka tygodni. Przedłużanie może być wykonane metodą 1:1 lub 2:1, a nawet 3:1. Ta pierwsza liczba oznacza ilość rzęs, które przyczepia się do pojedynczego naturalnego włoska. Dobrze dobrana długość oraz rodzaj rzęs najlepszy do naszego stylu życia i nawyków pozwoli dobrze wyglądać przez całą dobę. Trzeba pamiętać, aby przedłużone rzęsy traktować delikatnie niż naturalne.

Odżywianie od wewnątrz
Na piękniejsze rzęsy pomogą też suplementy i zdrowa dieta. Rzęsy wzmocnią się wraz z włosami na głowie, można więc skorzystać z suplementów przeznaczonych do ich odżywienia. Pomóc mogą drożdże, siemię lniane, naturalne oleje i pestki.

 

About

You may also like...

Comments are closed.