Dlaczego warto stosować olej makadamia na włosy?

Włosy to bez wątpienia atrybut kobiecości oraz wizytówka kobiety, oczywiście pod warunkiem, że są one zadbane. Mowa tutaj o tym, że takie kobiece włosy powinny być długie, gęste, lśniące, zdrowe, zadbane. Nie jest to jednak łatwe do uzyskania, szczególnie w przypadku, gdy czyjeś włosy z natury są słabe, czy też na przykład ktoś prowadzi niezdrowy tryb życia, a włosy często są poddawane wielu zabiegom stylizacji i to pod wpływem wysokiej temperatury. Warto zaznaczyć, iż obecnie jest wiele metod, dzięki którym nawet z pozoru zaniedbane włosy mogą nabrać pięknego, zdrowego oraz atrakcyjnego wyglądu- aby tak się stało warto zmienić swoje przyzwyczajenia i wdrożyć do swojej pielęgnacji olejek makadamia na włosy. Słynie on ze swoich niesamowitych właściwości i pozytywnego działania na włosy.

Warto zaznaczyć, iż olejek makadamia jest jednym z nielicznych, który tak naprawdę sprawdza się na każdego rodzaju włosach niezależnie od ich porowatości. Dostarcza włosom cennych witamin, kwasów tłuszczowych, doskonale je nawilża, sprawia, że stają się one bardziej błyszczące, elastyczne, nawilżone, odporne na uszkodzenia oraz odporne na utratę wilgoci. Oczywiście efekty tak zwanego olejowania włosów są widoczne tak naprawdę już po jednej aplikacji, jednak, aby efekty były jeszcze lepsze- a co ważne, aby mogły utrzymać się na dłuższy czas, to należy olejować włosy regularnie.

W przypadku olejowania włosów jest wiele metod, z których to można wybrać odpowiednią dla siebie. Jedną z nich i najbardziej popularną jest zwilżenie włosów hydrolatem, mgiełką, czy zwykłą wodą, a później nałożenie roztartych w dłoni kilku kropel olejku- należy pozostawić na włosach minimum trzydzieści minut. Kolejnym często stosowanym sposobem jest wtarcie kilku kropel olejku w wilgotne jeszcze końcówki włosów, dzięki czemu będą one bardziej wygładzone, dociążone, a także odporne na uszkodzenia. Można też dodać kilka kropel olejku makadamia do swojej ulubionej maski do włosów, bądź odżywki. Olejek można aplikować też na skórę głowy, aby pobudzić wzrost włosów i dogłębnie odżywić skórę głowy, jednak w tym przypadku należy być ostrożnym, aby nie doszło do szybszego przetłuszczania się włosów u nasady.

 

About

You may also like...

Comments are closed.