City break w Paryżu – co warto zwiedzić?

Paryż przez wielu podróżnych, szczególnie Amerykanów, określany jest mianem stolicy Europy. Nic w tym zaskakującego, przecież jest to magiczne miejsce, znane z mnogich, interesujących monumentów. Przez setki lat było wylęgarnią artystów – malarzy czy pisarzy. Aby zobaczyć poszczególne, wartościowe punkty w metropolii Francji, trzeba spędzić tam parę tygodni. Jednak jeśli masz tylko weekend na zwiedzanie, oto najważniejsze atrakcje.

 

Ważnym aspektem miasta jest mnogość galerii sztuki, które się tam mieszczą. Jeśli nie chcesz pół dnia stracić w kolejce do wejścia, porzuć Luwr i odwiedź Muzeum d’Orsay. Tam również znajdziesz wiele arcydzieł na płótnach, znanych wszystkim. Jeśli jednak najmocniej lubisz sztukę najnowszą, galeria Pompidou spełni twoje wszystkie oczekiwania. Obie galerie mieszczą się w środek miasta, bez problemu do nich trafisz.

Będąc w Paryżu nie możesz zrezygnować z zobaczenia panoramy miasta ze szczytu wieży Eiffela. Część osób twierdzi, że punkt ten jest przeceniany, lecz na żywo robi naprawdę dobre wrażenie. Kolejki na szczyt są długie, dlatego należy wybrać schody, będziemy o wiele krócej czekać, wstęp będzie mniej kosztować a my zaznamy nieco ruchu. Na drugim piętrze obiektu możesz zjeść obiad czy napić się piwa.

 

Jeśli chcesz poczuć klimat artystycznej bohemy miasta, koniecznie udaj się do strefy Montmarte. Umieszczona na wzgórzu o tej samej nazwie, przed laty była obszarem zamieszkania popularnych pisarzy oraz malarzy. Na górze wzgórza znajduje się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terytorium mieści się zielony skwer, na którym można urządzić sobie piknik. W tej samej dzielnicy, blisko metra, znajdziesz plac Pigalle, z legendarnym budynkiem Moulin Rouge.

 

Raczej nie znajdziesz innego takiego miasta na Starym Kontynencie jak Paryż, tam na poszczególnym kroku znajdujemy fascynujące monumenty. Również weekend w metropolii powinien być niezapomniany, jeśli tylko opracujemy odpowiedni plan zwiedzania. Warto w jej trakcie zobaczyć miejsca najbardziej warte zachodu.

 

ABC Internetu

About

You may also like...

Comments are closed.