Co pomoże nam lepiej zadbać o zęby?

Utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej to bardzo ważna sprawa. W tym celu używamy szczoteczek, którymi myjemy zęby bardzo dokładnie, minimum dwa razy dziennie. Jednak dla lepszych efektów powinniśmy używać nici dentystycznych oraz zachowywać zasady profilaktyki, aby uchronić się przed próchnicą.

Co możemy zrobić, żeby lepiej zadbać o higienę jamy ustnej?

Irygatory do zębów to urządzenia mające na celu ułatwienie nam utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej. Za ich pomocą możemy bardzo dokładnie oczyścić przestrzeń między zębami płynem, który wystrzeliwany jest pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu łatwo pozbędziemy się resztek jedzenia zalegających między zębami, których szczoteczka nie jest w stanie dosięgnąć. Jest to bardzo ważne, aby zapobiec tworzeniu się próchnicy, ponieważ to właśnie zalegające w trudno dostępnych miejscach resztki jedzenia są największą pożywką dla bakterii.

Dla kogo przeznaczone są irygatory do zębów?

Irygatorów do zębów mogą używać wszyscy. Krwawiące dziąsła, implanty, mostki, aparaty ortodontyczne, nie stanowią żadnego problemu. Jeżeli mamy problem z delikatnymi dziąsłami, nosimy aparat ortodontyczny, posiadamy mostki lub implanty, zawsze możemy zmniejszyć moc ciśnienia, z jakim wypływa woda. Irygator można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Dodatkowo irygowanie z niskim ciśnieniem, wpływa korzystnie na stan dziąseł, ponieważ delikatnie je masuje i wzmacnia.

Jaki irygator wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów irygatorów do zębów. W zależności od tego, co jest dla nas najwygodniejsze, możemy wybrać irygator stacjonarny lub bezprzewodowy. Wiele z tych urządzeń posiada wymienne końcówki, które są elastyczne i łatwo dostosować je do swoich własnych potrzeb. W internecie i sklepach stacjonarnych często możemy natknąć się na atrakcyjne zestawy zawierające zarówno irygator, jak i szczoteczkę elektryczną. Warto przejrzeć wiele ofert i wybrać taką, jaka jest dla nas najwygodniejsza, najlepsza i najkorzystniejsza. Kiedy już zakupimy wybrany irygator, musimy pamiętać o tym, że jeśli chcemy się nim cieszyć długi czas, powinniśmy odpowiednio o niego dbać. Należy chronić go przed dostępem się dużej ilości wody do wewnątrz. Należy ustawiać go w bezpiecznym, suchym miejscu. Nie możemy korzystać z irygatora, jeśli mamy mokre ręce. Jest to niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia. Jak każde inne urządzenie elektryczne może spowodować porażenie prądem. Dla zwiększenia żywotności naszego irygatora powinniśmy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Dzięki temu będziemy mogli używać i cieszyć się nim przez bardzo długi czas.

 

About

You may also like...

Comments are closed.