Wakacje w Polsce

Poszukujemy ciągle nowych, zaskakujących tras i miejsc na wakacje. Przemierzamy najodleglejsze zakątki globu. Próbujemy nowych rzeczy, aktywności i kuchni. Uczymy się podstawowych zwrotów grzecznościowych w danym języku. Chłoniemy w pełni to, co oferuje nam dane miejsce. Warto jednak docenić także to, co znajduje się tuż pod przysłowiowym nosem. Mamy na koncie odwiedziny najwyższych budynków świata, albo najbardziej znanych parków narodowych, a czy to samo możemy powiedzieć o rodzimych zakątkach?

Zacznij chwalić to, co polskie!

Polska to doprawdy nadal niedoceniany kraj na turystycznym szlaku. Sami rodacy nie wiedzą, na jakie atrakcje można liczyć. A jest ich sporo!
Nasz kraj od wieków przechodził przez prawdziwie filmowe losy. Nie tylko przez ponad 100 lat nie istniał na mapie świata, ale i podlegał różnym najazdom i przechodził z rąk do rąk. Dzieje Polski nie tylko odbiły się na kartach historii, miejsc, ale i budynków, regionów, a nawet języka.
Oprócz morza, gór, czy rzek, mamy tu także unikalne w skali świata parki narodowe.

Obiekty naturalne prawnie chronione

Zwiedzanie parków narodowych to świetny pomysł na wypoczynek, a jest w czym wybierać. Na terenie Polski mamy do wyboru aż 23! A mogłoby ich powstać znacznie więcej! Prawie każde województwo może poszczycić się swoim. Na turystę czekają w nich niezapomniane doznania!
Mamy między innymi najstarsze, pierwotne lasy w Europie! Rozlewiska, do których przybywają ptaki z nawet najdalszych zakątków. Ruchome wydmy piaszczyste. Gatunki roślin i zwierząt, które nie występują nigdzie indziej! Moc pięknych widoków, niezapomniana. A ponadto niektóre docenione zostały także na arenie międzynarodowej i zostały wpisane na listę rezerwatów biosfery UNESCO.

Co ciekawe, zgodnie z ustawą, wstęp do polskich parków narodowych może być całkowicie darmowy. Jednakże z uwagi na liczne działania ochronne, najczęściej pobierana jest opłata. Nie może być ona jednak wyższa, niż 7 zł za bilet!

Miejskie klimaty

Dla miłośników uroczych kamieniczek, rynków, czy innych budowli, czekają wielkie metropolie. Przynajmniej raz w życiu warto zabrać całą rodzinę na podróż do stolicy. Warszawa to prawdziwy świadek losów naszego kraju. Nie tylko jest to miejsce głównych ośrodków politycznych, ale i kulturalnych oraz sportowych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Praktycznie co region, to inne atrakcje. Będąc w Trójmieście koniecznie trzeba odwiedzić port, Długi Targ w Gdańsku, czy Operę Leśną w Sopocie. Jeśli zahaczymy o Poznań, koniecznie skuśmy się na rogala świętomarcińskiego. W Toruniu na pierniki, a w Krakowie? Oczywiście na obwarzanki!
Wrocław uważany jest za miasto ludzi młodych i zakochanych. Wypoczynek tutaj można również połączyć z aktywnością. To tutaj bowiem zjeżdżają turyści, którzy poszukują ukrytych w przestrzeni miejskiej krasnoludków.

 

About

You may also like...

Comments are closed.