Sposoby na szybszy porost włosów

Włosy są bardzo ważnym elementem wizerunku każdego człowieka. Gęste, dobrze odżywione włosy są marzeniem zarówno mężczyzn jak i kobiet. Rynek kosmetyków i akcesoriów do włosów jest ogromny i oferuje rozmaite produkty, które mają przyspieszyć ich porost.

 

Po nieudanej wizycie u fryzjera

 

Wiele kobiet przynajmniej raz w życiu decyduje się na obcięcie włosów. Jest to podyktowane modą, lub po prostu chęcią zmiany. Zwykle kobiety cieszą się krótkimi włosami przez kilka dni, żeby następnie zrobić wszystko co w ich mocy, aby włosy odrosły. Długie, gęste i dobrze odżywione włosy dają bowiem więcej możliwości niż włosy krótkie. Z reguły długie włosy podobają się mężczyznom. Sposobów na porost włosów jest wiele. Firmy farmaceutyczne oferują wiele różnego rodzaju tabletek, które mają ten porost przyspieszyć. Najczęściej w ich skład wchodzi skrzyp polny i drożdże. Działanie natomiast jest bardzo zróżnicowane. Niektóre osoby obserwują znaczną poprawę, inne natomiast rezygnują zawiedzione po kilku tygodniach.

 

Inne sposoby na porost włosów to masaże skóry głowy, które warto wykonywać przy każdorazowym myciu włosów. Masaż działa, ponieważ poprawia krążenie na skórze głowy, co stymuluje włosy do szybszego wzrostu. Tu jednak podobnie jak w przypadku tabletek, efekty są zależne od konkretnego organizmu. Niektórzy widzą szybką poprawę, inni nie.

Internet domowy

 

Istnieje również wiele sposobów, które mogą przyspieszyć porost włosów. Jednym z nich jest picie drożdży. Drożdże najczęściej rozpuszcza się w gorącym mleku i spożywa przez kilka tygodni. Dostarczają one wielu wartościowych składników odżywczych do naszego organizmu, co może stymulować porost włosów. Innym sposobem polecanym na porost włosów jest zmiana diety. Bywa, że włosy wypadają w dużej ilości na skutej niewłaściwie zbilansowanej diety, ubogiej w wartości odżywcze. W takich przypadkach uzupełnienie diety we właściwe mikroelementy może wiele zdziałać.

 

Co robić, kiedy wszystkie sposoby na porost włosów zawodzą?

 

Bywa jednak, że wszystkie stosowane przez nas sposoby na porost włosów zawodzą. Dzieje się tak u części kobiet, u których wypadanie włosów może być wynikiem zaburzeń hormonalnych. Żadne domowe sposoby nie pomagają również mężczyznom, których dotknęło łysienie. W przypadku mężczyzn łysienie spowodowane jest zazwyczaj czynnikami genetycznymi, dlatego zmiana diety i masaże nie są w stanie wiele zdziałać. Nie zaszkodzi też stosować zdrowy tryb życia – długi i zdrowy sen, aktywność fizyczna, odpoczynek, dieta

 

About

You may also like...

Comments are closed.