Jak wybierać bieliznę?

Wybór odpowiedniej kobiecej bielizny jest niezwykle istotną kwestią. Źle dobrany biustonosz to nie tylko gorszy wygląd, ale także często zagrożenie dla zdrowia. O czym warto pamiętać decydując się na zakup nowego kompletu i dlaczego tak wiele kobiet ma problem z właściwym doborem?

 

Zazwyczaj pierwszą sprawą, na jaką zwraca się uwagę wybierając bieliznę jest to, jak ona wygląda. Jednak jak wiadomo, w większości przypadków nie to powinno być priorytetem. Podstawową sprawą, którą należy brać pod uwagę podczas zakupu tego typu produktów jest to, z jakich materiałów została ona wykonana. Obecnie najczęściej stosowane są syntetyczne materiały, które nie zawsze cieszą się dobrą sławą. Warto jednak pamiętać, że często to właśnie materiały syntetyczne działają lepiej niż standardowa bawełna. Wiele w tym przypadku zależy od ich jakości. Poza materiałami należy dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza.

 

W standardowych sklepach sieciowych zazwyczaj trudno jest znaleźć rozmiar miseczek przekraczających podwójne D. Tymczasem wiele kobiet ma zupełnie inny rozmiar. To sprawia, że biustonosz nie może być dopasowany właściwie. Dlatego najlepiej jest samodzielnie zmierzyć obwód pod biustem, jak i samego biustu i sprawdzić, jaki powinien być prawdziwy rozmiar stanika. Jeśli nie jest on dostępny stacjonarnie, warto jest poszukać w dobrym sklepie internetowym.

 

Punkty online niejednokrotnie oferują rozmiary, które trudno jest znaleźć w standardowych sklepach. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet wykonanie biustonosza na zlecenie. Źle dobrany biustonosz zazwyczaj źle wpływa na wygląd piersi. W przypadku większego biustu źle dobrany biustonosz często jest powodem bólów kręgosłupa, z czego wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy.
Bielizna powinna być taka, aby pasowała do codziennego trybu życia. Dlatego warto zwrócić uwagę na wszelkiego typu udogodnienia w tym zakresie. Najbardziej uniwersalne są biustonosze z wymiennymi ramiączkami. W przypadku niektórych modeli możliwa jest nawet zmiana koloru miseczek poprzez zastosowanie odpowiednich wkładek.

 

Kupując konkretną bieliznę warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób można ją prać. W większości przypadków konieczne jest pranie ręczne, jednak w przypadku bielizny sportowej możliwe jest znalezienie modeli, które można prać w pralce.

About

You may also like...

Comments are closed.