Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

Zdecydowana większość z nas korzysta z usług bankowych, a co za tym idzie, posiada również konto bankowe. Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż wybór konta powinien być starannie przemyślany. Przed podjęciem decyzji o wyborze konta, powinniśmy więc przeanalizować różne oferty. Na jakie kryteria w szczególności warto zwrócić uwagę?


Przede wszystkim zwróć uwagę na opłaty.

Wybierając konto bankowe, należałoby przede wszystkim przyjrzeć się temu, jakie opłaty będą wiązały się z korzystaniem z niego. W przeważającej większości przypadków osoby młode, poniżej 26 roku życia mogą korzystać z kont bankowych bez ponoszenia żadnych opłat z tego tytułu. Jeśli jednak mamy już więcej niż 26 lat, za korzystanie z konta będziemy musieli ponosić prawdopodobnie opłaty. Opłata za prowadzenie rachunku nie jest na szczęście zbyt wysoka. Ponosimy ją zaś przeważnie co miesiąc. Kolejnym kosztem, z którym musimy liczyć się otwierając konto bankowe jest opłata za wydanie karty do rachunku. Większość banków pobiera także opłatę miesięczną za korzystanie z karty debetowej. Trzecią podstawową opłatą związaną z prowadzeniem konta jest ta, którą ponosimy za korzystanie z bankomatów. Doskonale byłoby więc przyjrzeć się ofertom poszczególnych banków, gdyż opłaty za prowadzenie konta mogą mieć różną wysokość.

Czemu jeszcze warto się przyjrzeć?

Jeżeli decydujemy się na konto bankowe https://rachunekwbanku.pl/konta-bankowe/, bez wątpienia będzie zależało nam na tym, aby korzystanie z niego było jak najbardziej wygodne. Z tego też względu warto byłoby przyjrzeć się zasadom, na jakich można korzystać z konta w danym banku. Zdecydowana większość banków oferuje możliwość korzystania z bankowości elektronicznej. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które nie lubią załatwiać niektórych formalności osobiście. Istnieją jednak banki, które nie prowadzą jeszcze tego rodzaju bankowości i warto zwrócić na to uwagę. Czasami będziemy jednak zmuszeni udać się do placówki banku osobiste. Konto bankowe dobrze byłoby więc otworzyć w banku, który posiada siedzibę stosunkowo blisko naszego miejsca zamieszkania. 

 

Kategoria: finanse

About

You may also like...

Comments are closed.