Wysłodziny w żywieniu zwierząt

Niezależnie jak wielką hodowlę krów mlecznych, trzody chlewnej bądź innych zwierząt posiadamy to zdajemy sobie sprawę z faktu iż dobre odżywianie zwierząt ma kluczowe znaczenie w ich codziennym funkcjonowaniu. Warto wiedzieć, że właściwa dieta zwierząt wpływa na ich ogólny wzrost oraz stan zdrowia który w przypadku trzody chlewnej jest bardzo łatwo zaburzyć. Często kiedy jednego ze składników zaczyna brakować bądź jest go zbyt dużo zwierzęta zaczynają chorować co negatywnie wpływa na całą hodowlę.

Zastosuj młóto browarniane

Jeżeli więc w dalszym ciągu zastanawiasz się w jaki sposób zmienić dietę u swoich zwierząt jednocześnie zwiększając wartości odżywcze w konkretnej dawce to najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się wysłodziny powstające podczas produkcji w browarze jako produkt uboczny. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mieliśmy pojęcia na temat tego produktu ubocznego który dzisiaj okazuje się być jednym z lepszych rozwiązać w systemie żywienia zwierząt hodowlanych. Bowiem wysłodziny oferują hodowcom a przede wszystkim im zwierzętom bardzo konkretną dawkę substancji odżywczych która pozwala im na szybszy wzrost oraz niskie prawdopodobieństwo zachorowania. To wszystko sprawia że wielu hodowców zaczyna doceniać ich rolę w prawidłowym odżywianiu i coraz częściej sięgają po tego typu produkt.

Jak przechowywać wysłodziny? Ważne informacje

Kwestia przechowania owego produktu mogła by się wydawać mniej istotną sprawą jednak w rzeczywistości sytuacja nie jest tak kolorowa. Mając na uwadze iż jest to produkt uboczny powstający podczas produkcji ma on określoną przydatność do spożycia, a więc hodowcy muszą mieć na uwadze fakt, że produkt ten należy wykorzystać w około trzy dni od zakupu. Jednak zagłębiając się w temat i zadając sobie nieco więcej trudu można znaleźć inne ciekawe sposoby przechowywania młóta. Jednym ze sposobów jest zrobienie z niego kiszonki która pozwoli znacznie wydłużyć przydatność do skarmienia, podobnie ma się sytuacja w przypadku wysuszeniem produktu. W ten sposób hodowcy nie muszą się spieszyć z jego skarmieniem zachowując przydatność do spożycia oraz ważne składniki odżywcze. Warto pamiętać też o popularności jaka z miesiąca na miesiąc ulega powiększeniu, coraz częściej hodowcy sięgają po ten produkt który jest w przystępnej cenie dla każdego. W przypadku większych hodowli nie ma znaczenia przechowywanie gdyż skarmienie następuje natychmiastowo, natomiast mniejsze gospodarstwa mogą spokojnie i bez większych problemów zamawiać mniejsze ilości bądź zakiszać lub suszyć młóto które będzie zdatne do skarmienia przez wiele tygodni. Dlatego jeżeli w dalszym ciągu nie wiemy jaki dodatek będzie jednym z lepszym i zarazem uniwersalnym nadającym się do szybkiego skarmienia oraz dłuższego przechowania to z pewnością młóto browarniane spełnią nasze oczekiwania. Nie warto więc czekać z decyzją w szczególności ze względu na okresowe braki owego produktu które wynikają z zapotrzebowania sezonowego oraz mniejszych bądź większych produkcji w browarze.

About

You may also like...

Comments are closed.