Elektroniczny papieros

Palenie papierosów to straszny nałóg – tak twierdzą ci, którzy nie palą oraz spora część tych, którzy w ten nałóg wpadli. Z całą pewnością jest w tym dużo prawdy, gdyż nie ma rozsądnego wytłumaczenia na to, że człowiek z własnej, nieprzymuszonej woli truje się i ochoczo za to płaci. Popadając w szpony tytoniu palący staje się zakładnikiem nikotyny, która zmusza go do ciągłego dostarczania jej do organizmu. Ośrodek mózgowy żąda tej substancji w miarę regularnie, przez co konieczność zapalenia papierosa występuje nie tylko przy imprezie lub po jedzeniu, ale także w innych sytuacjach. Po jakimś czasie staje się palenie przyzwyczajeniem, bez którego trudno jest funkcjonować.

Tradycyjne papierosy mają wiele właściwości, które sprawiają, że ich palenie jest kłopotliwe już nie tylko dla otoczenia ale też dla samych palących. Oprócz wiadomego, przykrego zapachu oraz przebarwień na zębach i palcach pojawia się również kłopot z zakazami palenia w wielu miejscach. Przez to palacze muszą poszukiwać miejsc, w których można „puścić dymka”. Jest to dla nich niezwykle uciążliwe, przede wszystkim kiedy na dworze nieprzyjemnie i pada deszcz.

Istnieje jednak rozwiązanie, które zezwala na ograniczenie tych utrudnień. Są to elektroniczne papierosy, które dostarczają użytkownikowi niezbędnej ilości nikotyny a jednocześnie nie trują organizmu substancjami smolistymi. Kolejną zaletą e-palenia jest to, że można korzystać z tego wszędzie. E-papierosów nie dotyczą zakazy palenia papierosów, gdyż te odnoszą się do wyrobów tytoniowych a w elektronicznych papierosach nie ma grama tytoniu.

Są za to mililitry płynu, który podgrzewany przez grzałki przechodzi w parę, do złudzenia przypominającą dym prawdziwego papierosa. W trakcie inhalowania tej pary do płuc, przedostaje się również nikotyna, jakże konieczna każdemu palaczowi.

E-papierosy to wyborna alternatywa dla każdego palącego, pozwalająca na zmniejszenie uciążliwości samego palenia a także na zredukowanie zagrożeń dla zdrowia, jakie związane są z paleniem tytoniu. Można także zadbać skuteczniej o swoich bliskich i znajomych i nie zatruwać ich w trakcie palenia.

Related Posts

About The Author

One Response

Add Comment