Ubezpieczenie zdrowotne – gwarancja bezpieczeństwa

Każdy człowiek powinien zadbać o odpowiednie ubezpieczenie medyczne. Świadomość posiadania prawa do opieki zdrowotnej daje ogromne poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję szybkiej pomocy szpitalnej w razie nagłego wypadku lub choroby. Nie wszyscy wiedzą, że pobyt w szpitalu bez posiadania ubezpieczenia oznacza pokrycie kosztów hospitalizacji z własnej kieszeni, co zazwyczaj przerasta możliwości finansowe. Brak odpowiednich świadczeń odbiera nam możliwość bezpłatnej opieki zdrowotnej. Sprawia to, że w przypadku potrzeby szybkiego kontaktu z lekarzem konieczna jest wizyta prywatna. Osoby, które utraciły pracę powinny niezwłocznie udać się do urzędu pracy, w celu uzyskania statusu osoby bezrobotnej, który sprawia, że zostajemy objęci ubezpieczeniem.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Ubezpieczenie medyczne to rzecz której absolutnie nie wolno nam zaniedbać. Zgodnie z przepisami prawa, obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają:
-Pracownicy
-Emeryci i renciści
-Uczniowie, studenci oraz dzieci do osiemnastego roku życia
-Osoby bezrobotne

Prawo do opieki zdrowotnej zostaje przyznane po zgłoszeniu danej osoby do ubezpieczenia. Zgłoszenia dokonuje osoba odpowiedzialna za opłacanie składek. Może to być np. pracodawca, lub uczelnia. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą dokonują zgłoszenia samodzielnie. Osoba posiadająca ubezpieczenie medyczne powinna zgłosić do niego członków rodziny (dziecko, rodziców czy współmałżonka). Oprócz państwowego ubezpieczenia które jest obowiązkiem, każdego obywatela, istnieją opcje dodatkowe. Dla ludzi, którzy pragną mieć jeszcze łatwiejszy kontakt z lekarzem oraz szereg innych udogodnień w przypadku problemów zdrowotnych istnieje możliwość wykupienia polisy, która daje możliwość dodatkowych świadczeń. Prywatne ubezpieczenie medyczne jest dobrowolne i stanowi uzupełnienie dla państwowego. Wykupienie polisy zapewnia szereg możliwości, między innymi korzystanie z prywatnych przychodni, co pozwolą na szybszy kontakt ze specjalistą i zdiagnozowanie dolegliwości bez uciążliwych kolejek, na które jesteśmy skazani w gabinetach państwowych. Firmy ubezpieczeniowe oferują polisy obejmujące leczenie ambulatoryjne lub szpitalne. Jeśli możliwości finansowe na to pozwalają, warto podwyższyć komfort korzystania z usług zdrowotnych, dla własnego dobra i bezpieczeństwa. Oczywiście należy pamiętać, że opłacanie polisy absolutnie nie zwalnia z obowiązku składek na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Prywatne ubezpieczenie jest jedynie uzupełnieniem państwowego, oraz indywidualną sprawą każdego człowieka.

 

About

You may also like...

Comments are closed.