Rozwód- poważną decyzją

Polskie prawo należy do jednych praw, które są najbardziej niezrozumiałe. Od dobrych kilkunastu lat praktykuje się u nas termin tzw. orzeczenie o separacji. Coraz więcej polskich par, a nawet małżeństw decyduje się na taki krok. Takie odizolowanie wzajemnie powoduje, że po jakimś czasie pary stwierdzają, że pragną ze sobą być. Jak się okazuje to zdecydowanie lepszy krok niż rozwód. Jednak rozwód jest pojęciem, które oznacza bardzo konkretnie, że nastąpił całkowity rozpad pożycia małżeńskiego. Dlatego tak ważne jest, aby decyzja o rozwodzie była całkowicie uzasadniona, a przede wszystkim przemyślana. Rozsądek, głos serca i sprawiedliwe podejście do sprawy. Coraz więcej małżeństw, par rozważa decyzję pomiędzy separacją a rozwodem. Rozwód oznacza brak możliwości powrotu, natomiast separacja jest taką opcją, w której zawsze możemy pójść o krok do przodu. W każdym z tych dwóch przypadków, warto dobrze przeanalizować. Jeśli już decyzja o rozwodzie jest przesądzona, możemy się zwrócić do biura detektywistycznego.

Jeśli wciąż kochamy swoją partnerkę czy partnera, nie warto podejmować tak drastycznych kroków w formie rozwodu. Dla coraz większej ilości osób,w Polsce jak i zagranicą separacja jest jednym tzw. początkowych rozwiązań. Oznacza to, że trwa ona tymczasowo. Jej głównym założeniem jest możliwość powrotu. Najczęściej pary czy też małżeństwa decydują się na nią, gdy mają problemy w związkach. Do najczęstszych należą kryzys małżeński. Bywa też tak, że nie potrafimy dojść do porozumienia z naszą drugą połówką. Separację można porównać to takich drzwi, które w każdej chwili mogą się otworzyć, zarówno przed jednym jak i drugim partnerem. Niestety jak się okazuje, separacja kończy się sukcesem nie u wszystkich. Po konkretnym odizolowaniu małżeństwo kończy się rozwodem. To smutne, lecz prawdziwe.

Dlatego też jeśli naprawdę jednym rozwiązaniem jest rozstanie i nie ma możliwości na jakikolwiek powrót, powinniśmy to załatwić w taki sposób, aby móc przedstawić różnego rodzaju dowody przed sądem. Z badań, które przeprowadzono w ostatnich latach nie wszystkie pary, które decydują się na rozstanie i separację, patrzą przez pryzmat powrotu do siebie czy nienawiści.

Zakładając, że już znajdujemy się w biurze detektywistycznym, może się okazać, że zostanie zaproponowana nam oraz naszemu partnerowi separacja. Nie możemy zapominać, że krok ten ratuje związek. Czasami po prostu musimy odpocząć od drugiej osoby, na przykład tzw. dusimy się w związku, potrzeba nam przestrzeni. Ciągłe kłótnie, oddzielne łóżka są dowodem na to, że nastąpił jakiś kryzys. Każda sprawa jest inna, każda jest indywidualna. Czasami czujemy się tak, jakbyśmy zgubili sens własnego małżeństwa. Bywa i tak, że boimy się to definitywnie skończyć. W tym momencie zadajmy sobie proste pytanie,może warto powalczyć o związek .

Kolejno warto omówić wraz z naszym małżonkiem cel, jaki chcemy osiągnąć. Dla tysięcy par to ostatnia szansa dla związku. Czasami trzeba odzyskać to, co gdzieś nam uciekło, co zgubiliśmy przez własną codzienność. Należy cegła, po cegiełce wszystko od początku odbudować. Jeśli będziemy w stanie potrafić odbudować swoją wzajemną relację, powalczyć o ten związek, jest duża szansa, że ponownie wspólne losy połączą się w całość. Jeśli to się nie uda, rozwiązanie będzie proste. Separacja czy też rozwód będzie przydatnym krokiem dla wszystkich tych, którzy żyją od pewnego czasu w ciągłym dylemacie. Raz zadają sobie pytanie czy odejść, później czy walczyć.

Pojawia się tutaj dylemat wspólnego mieszkania. Warto zamieszkać oddzielnie. Separację czy też odizolowanie się wzajemne czy decyzja o rozwodzie brzmi bardzo poważnie. Otóż separacja we wspólnym mieszkaniu nie będzie tym, co chcemy osiągnąć. Nie będzie bowiem możliwość oceny związku tak po prostu na zimno. Musimy chwilowo odpocząć od tej drugiej osoby. Walka o małżeństwo składania do wyprowadzki jednego z partnerów.

Co do zasad, czy to decyzja o planowanym rozwodzie czy separacji, jest to okres około pół roku, czasami trochę dłużej. Warto wyznaczyć sobie taki podstawowy przedział czasu. Cały ten czas mamy walczyć o siebie, więc nie warto zakładać i budować nowe związki.

Bardzo istotną rzeczą w związku jest komunikacja. Oddzielnie życie spowoduje, że cała ta sytuacja otworzy przed wami wiele możliwości. Spokojne spojrzenie na wszystko, będziemy mogli dostrzec rzeczy, które do tej pory nam umykały. Być może dzięki temu unikniemy kłótni, czy wszelkiego rodzaju nieporozumień. Musimy mówić i pisać o swoich wnioskach. Nie warto wykluczyć randek we dwoje, należy wszystko odkrywać na nowo. Bowiem właśnie wtedy będziemy mogli się zastanowić się, czy rzeczywiście jest jeszcze coś jeszcze nas łączy, czy raczej tylko i wyłącznie przyzwyczajenie.

Jeśli już tylko jedną możliwość jest rozstanie, nie powinniśmy żałować tego kroku. Być może wyjdzie to nam na dobre. Biuro detektywistyczne na pewno nam w tym pomoże.

About

You may also like...

Comments are closed.