Pomocnicy Świętego Mikołaja z gotową listą najlepszych zabawek dla dzieci

Koniec roku zbliża się nieubłaganie, a wraz z nimi Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, piszemy długą listę życzeń do Świętego Mikołaja i jego pomocników, z prośbą o otrzymanie wymarzonej rzeczy. Szczególnie mobilizuje to najmłodszych. Przez cały grudzień mają dodatkową motywację, by dbać o poprawność swoich relacji z rodzeństwem i bliskimi. Jakie podarunki są na szczycie dziecięcej listy marzeń? Które nie tylko bawią, ale i edukują? Czy trzeba stawiać tylko na elektronikę?

Eksploracja świata ułatwiona z odpowiednią zabawką

Zabawa to nie tylko forma rozrywki i spędzania wolnego czasu. W czasie jej trwania młody człowiek dowiaduje się wiele o świecie, który go otacza. Zauważa, że pewne elementy powstają, gdy się je w odpowiedni sposób połączy, a albo przemieści. Jeszcze inne wydają dźwięki, gdy się w danym miejscu włączy. Poza tym w trakcie trwania zabawy, dziecko uczy się relacji i komunikacji z innymi. Partnerami w jej trakcie mogą być zarówno rówieśnicy, rodzeństwo, jak i rodzice, czy dziadkowie. Ważne jednak, by zabawka była dostosowana do możliwości i poziomu rozwoju malca.

Święty Mikołaj i jego pomocnicy, jak co roku sprawdzają, czy najnowsze modele na sklepowych półkach, sprawdzą się, jako prezenty, które można znaleźć pod choinką. Na co należy jednak zwrócić szczególną uwagę?

Europejskie certyfikaty i atesty

Niezwykle istotne w zabawkach jest ich bezpieczeństwo. Nie warto kupować rzeczy, które nie mają odpowiednich oznaczeń, bowiem mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia naszej pociechy. Zamiast tego sprawdźmy, czy Unia Europejskie dopuszcza dany produkt do użytkowania. Na opakowaniu powinna również widnieć informacja, od którego wieku dziecko, może być użytkownikiem zabawki.

Czy za wygórowaną ceną zawsze idzie jakość?

Ceny zabawek potrafią przyprawić o ból głowy. Nawet najmniejszy samochodzik, czy laleczka mogą kosztować 70-100 złotych. Czy zakup się jednak opłaca? To zależy, niektóre sklepy narzucają bardzo dużą marżę, która ulega jednak zmianie. Okazje typu Black Friday są świetnym pretekstem, by wykorzystać wszystkie kupony podarunkowe, rabaty, czy oferty typu 3 za 2, albo 2 za 1. W ten sposób można szybko zgromadzić niezbędną listę gadżetów, a przy tym sporo zaoszczędzić.

Co wybrać?

Nadmiar produktów paraliżuje nasz wybór. Najlepiej, gdy wybierzemy zabawki, które będą wymagały od dziecka podjęcia jakiegoś wyzwania, umysłowego, albo ruchowego. Wtedy nie znudzą się nimi po 5 minutach. Zamiast hałasujących i świecących zabawek, czasem lepiej wybrać drewniane klocki, lalkę, którą można przebierać, samochód, do którego można wkładać pasażerów. Nieśmiertelne są także puzzle, naklejki, kolorowanki, czy klasyczna literatura dziecięca.

 

About

You may also like...

Comments are closed.