Podróżnicza końcówka tygodnia

Zbliża się kolejny piątek, a w planach znajduje się nadrabianie tygodniowych zaległości w obowiązkach domowych. A może wybierasz się na szaloną imprezę, której skutki odczuwać będziesz aż do niedzieli. Chyba, że należysz do trzeciej grupy, tak zwanej podróżniczej. Każdą wolną chwilę wykorzystujesz, by korzystać z atrakcji Polski, ale i świata? Świetnie! Zabierz na taką przygodę także ukochaną osobę!

Ucieczka tylko we dwoje

Na co dzień, w natłoku obowiązków, nie okazujemy sobie zbyt dużo czułości. Można powiedzieć, że raczej mijamy się szybko w korytarzu. Dobrze zatem wykorzystać weekend, by się w pełni zrelaksować i poświęcić sobie znacznie więcej czasu i miłości. Wolne dni warto wykorzystać, by odwiedzić nowe zakątki, spędzić czas aktywnie lub wręcz przeciwnie, zamknąć się w totalnej głuszy. Którą ofertę wybrać? Taką, by odpowiadała potrzebom obu osób!

Z wizytą u sąsiadów w Europie

Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, by pobyt był udany. Romantyczny nastrój to również pojęcie, które jest różnie interpretowane. Jednakże są takie miejsca, które chętnie przyjmą kolejną parę zakochanych w sobie osób.

Niezaprzeczalnie na miano miast miłości zasługuje Paryż i Rzym. To także destynacje wybierane często na oświadczyny. Trzeba zatem liczyć się z dużymi kolejkami do najczęściej odwiedzanych atrakcji i to praktycznie przez cały rok. Jeśli chcemy nieco więcej spokoju, warto postawić na Lizbonę, Pragę, albo kraje Skandynawskie. Zanim rozpoczniemy weekend, sprawdźmy z dużym wyprzedzeniem ofertę linii lotniczych. Lepiej postawić na bliskie miejsce, by nie musieć się przesiadać i z pełni skorzystać z tego, co oferuje miejsce.

Ucieczka w zielony zakątek

Coraz więcej biur podróży, czy pojedynczych właścicieli, proponuje swoim klientom całkowite odcięcie się od cywilizacji. Znane staje się takie pojęcie, jak glamping, czyli luksusowe podróżowanie. Zamiast spać w hotelowym pokoju, można wybrać zupełnie inne miejsce. Wśród dostępnych ofert są: namioty, chatki, szklane bańki, czy szałasy. Chociaż wyglądają bardzo pierwotnie, zapewniona jest tam cała gama udogodnień. I tak można wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo, czy korzystać z gorących źródeł. Taki pobyt to prawdziwie romantyczny sposób, na spędzanie czasu z ukochaną osobą.

Propozycje glampingu najbardziej rozpowszechnione są w Anglii, Finlandii, Islandii. Nie jest to tania przyjemność, ponieważ za dobę na pewno zapłacimy więcej, niż w hotelu. Jednak niesamowite okoliczności przyrody i zapewnienie intymności, rekompensuje wszystko.

Glamping w Polsce
Nie trzeba od razu przemierzać tysięcy kilometrów, by odnaleźć ciszę. Również w Polsce rozwija się branża glampingu. Specjalnie przystosowane miejsca znajdziemy już na Mazurach, czy nad morzem. Fantazja rodaków nie zna granic. Do wyboru są już domki na drzewie, czy szałasy stylizowane na lepianki. Warto poszukać, może się okazać, że takie miejsce znajduje się bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania.

About

You may also like...

Comments are closed.