Jak rozprawić się z dokuczliwymi reklamami w sieci?

Z pewnością nie raz każdy mógł przekonać się na własnej skórze, jak uciążliwe i irytujące mogą być reklamy. Szczególnie te pojawiające się w Internecie mogą okazać się dokuczliwymi.


Nie dość, że spowalniają ładowanie się stron internetowych, to jeszcze zakłócają nam pracę. Na szczęście jednak można rozprawić się z reklamami raz na dobre. Jest kilka metod blokowania reklam, zwłaszcza tych, pojawiających się w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych, jak Firefox, Google chrome, Opera i Internet Explorer.

Jak zablokować reklamy

OPERA

Przeglądarka internetowa Opera posiada automatycznie wbudowaną funkcję blokady reklam. Wystarczy, ze ustawiając kursor w dowolnym miejscu klikniemy prawym przyciskiem myszy, wówczas pojawi się opcja „zablokuj zawartość”. Dzięki temu blokadzie będą podlegały wszystkie te rzeczy, które są dostępne do zablokowania.
Potem wystarczy, że klikniesz myszką w tym miejscu, w którym chcesz coś zablokować i następnie w prawym górnym rogu wybierzesz opcję „Zastosuj”.

FIREFOX

Tak, jak Opera posiadała automatycznie funkcję blokady niechcianych elementów, tak niestety w przeglądarce Firefox czegoś takiego nie znajdziemy. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na dokuczliwe reklamy. Jest na to inny sposób. Istnieje możliwość instalacji pewnej wtyczki, która da nam szansę ochrony przez reklamami. Aby to zrobić należy wejść na stronę  „https://addons.mozilla.org”, następnie znaleźć opcję „Adblock Plus” i zainstalować ją na swoim komputerze.

Gdy dana opcja zostanie zainstalowana, należy ponownie wejść do swojej przeglądarki. Na monitorze komputera pojawi się strona z zestawem filtrów. Należy odszukać funkcję „wybierz z listy zestaw filtrów” należy wybrać „Wybierz inny zestaw”, następnie wybrać „BSI Lista Polska (polski)” i kliknąć „Subskrybuj zestaw”. W ten oto prosty sposób zablokujemy większą ilość reklam.

Gdy chcemy zablokować jakiś obrazek, wtedy należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i z listy wybrać „zablokuj obrazek”. W sytuacji, gdy będzie to reklama flash, gdy ustawimy się na niej myszką, to wtedy pojawi się napis „zablokuj”. Klikamy na niego i wybieramy OK.

GOOGLE CHROME

Blokada reklam w google chrome jest bardzo podobna do tej w Firefoxie. Wystarczy zainstalować na swoim komputerze Adblock Plus, potem wejść na stronę „https://chrome.google.com/extensions” i zainstalowanie Adblock Plus.

Następnie ustaw kursor na ikonie klucza, który znajduje się w prawym górnym rogu monitora, następnie „Narzędzia”, potem „Rozszerzenia” , potem w „Opcje” dodatku Adblock Plus. Później tylko Plgeneral by Krzysztof Niecko i… gotowe!

INTERNET EXPLORER

Jeśli jesteś posiadaczem przeglądarki Internet Explorer, to nie musisz martwić się o wyskakujące ciągle na monitorze komputera reklamy bowiem i tu jest możliwość ochrony. Wystarczy, że wejdziesz na stronę „http://simple-adblock.com/”, ściągniesz dodatek, następnie wyjdziesz z przeglądarki i ponownie go zainstalujesz. Gdy instalacja dobiegnie końca, Explorer otworzy się automatycznie, pojawi się pole „Country”, wtedy trzeba wybrać „Poland” i kliknąć „Submit”.

Related Posts

About The Author

Add Comment