Jakie są najpopularniejsze zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej?

Żyjemy w świecie, gdzie piękno jest wartością nadrzędną – kreowaną na każdym kroku przez media i portale społecznościowe, gdzie prym wiodą udoskonalające urodę programy graficzne i fotograficzne filtry tuszujące najmniejszy nawet defekt. W tej pogoni za idealnym wyglądem wiele osób czuje się niewystarczająco pięknym, dostrzega mankamenty urody oraz coraz bardziej widoczny upływ czasu. Czy istnieje sposób, aby sobie z nimi poradzić, bez konieczności drastycznych kroków i użycia skalpela chirurgicznego? Odpowiedzią jest szereg zabiegów, które oferuje każdy dobry gabinet medycyny estetycznej. Poniżej przedstawimy kilka najpopularniejszych wśród Polek zabiegów, które pomagają poprawić wszelkie problemy z wyglądem oraz zatrzymać czas.

Laser

Umożliwia szybką poprawę jakości skóry. Wyróżnia się dwa rodzaje zabiegów z jego udziałem: ablacyjne i nieablacyjne.

Laser ablacyjny to skuteczna metoda poprawy niedoskonałości skóry. Jest jednak też dużo bardziej agresywna niż zabiegi nieablacyjne. Dlatego w odróżnieniu od tych drugich, przy których dopuszcza się przeprowadzanie ich przez kosmetologa, tu bezwzględnie powinien wykonywać je lekarz.
Na czym polega zabieg? Wiązka lasera wnika głęboko w skórę, gdzie jest pochłaniana przez wodę w komórkach. Podgrzewa ją i doprowadza do odparowania (ablacji) naskórka i wierzchniej warstwy skóry właściwej.

Co zyskujemy podczas takiego zabiegu? Dochodzi co celowego uszkodzenia komórek naszej skóry, ale przy tym do intensywnego pobudzenia ich do regeneracji i wytworzenia między innymi nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu nasza skóra staje się bardziej elastyczna, gęsta i jędrna. Jakie są minusy? Sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, a też ze względu na agresywność i uszkodzenie skóry jej regeneracja może trwać dość długo, bo aż od 7 do 14 dni. W tym czasie mogą się pojawiać podrażnienia, krostki, zaczerwienienie oraz zwiększona nadwrażliwość na promienie słoneczne. Właściwy efekt zatem zobaczymy dopiero po dłuższym czasie od wyjścia z gabinetu.

Laser nieablacyjny znacznie mniej ingeruje w strukturę naszej skóry. Niestety związana z tym jest mniejsza skuteczność zabiegów w stosunku do tych wykonywanych laserem ablacyjnym. Podobnie jak w pierwszym przypadku, tu również dochodzi do podgrzania wody w komórkach przez wiązkę lasera, co stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych. Nie dochodzi jednak do uszkodzenia ani złuszczenia naskórka ani skóry właściwej. Skóra szybko się regeneruje (maksymalnie do tygodnia czasu), jednak efekt jest mniej wyrazisty i szybciej ustępuje, dlatego należy powtarzać wizyty dość regularnie, żeby utrzymać skórę elastyczną i jędrną.

Peelingi

To chyba jeden z najpopularniejszych i najtańszych zabiegów, a efekty po zastosowaniu ich widoczne są dość szybko. Skóra staje się bardziej świetlista, koloryt się wyrównuje, a my wyglądamy na bardziej wypoczęte. Trzeba jednak pamiętać, że mocniejsze złuszczenie naskórka może prowadzić do uszkodzenia skóry i mocnego podrażnienia, które może się utrzymywać nawet kilka dni po zabiegu.

Botoks

Jedni go kochają, inni nienawidzą. A tak naprawdę obrósł już w legendy i mity. Tak naprawdę zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej uznawane są za bezpieczne, a skutki uboczne, nawet jeśli się pojawią, z czasem ustępują. Trzeba tylko przeprowadzać je pod okiem lekarza. Poza tym efekty, na których nam zależy zobaczymy od razu i utrzymują się przez dłuższy czas, bez konieczności dokonywania ciągłych poprawek.

Mezoterapia

Uważana jest za bardzo delikatny zabieg, o stosunkowo niskiej cenie, w porównaniu z innymi zabiegami w gabinetach medycyny estetycznej. Trzeba jednak stwierdzić, ze efekty, jakie pozwala uzyskać są bardzo delikatne i mało spektakularne.

Kwas hialuronowy

To zabieg, który zyskuje coraz większa popularność. Jest jednym z najbezpieczniejszych, przy którym skutki uboczne prawie się nie pojawiają. Koniecznie należy wykonywać go u lekarza specjalisty. Wówczas możemy liczyć na długo utrzymujący się efekt i naprawdę piękny, młodszy wygląd.

Osocze bogato płytkowe

Wymaga kilku zabiegów, żeby zobaczyć skutki działania. Sprawdzają się głównie jako zabiegi pielęgnacyjne, a niekoniecznie naprawcze dla skóry. Wykonuje się je w sposób całkowicie naturalny, przy użyciu materiału pobranego od pacjentki. Z tego też powodu ryzyko jakichkolwiek powikłań jest naprawdę minimalne.
***
Niniejsze opracowanie nie obejmuje wszystkich zabiegów, które można wykonać w różnorodnych gabinetach medycyny estetycznej. Zanim poddamy się któremukolwiek z nich, trzeba pamiętać o sprawdzeniu miejsca, do którego się udajemy – jakie ma opinie w Internecie, jak wygląda profil w sieciach społecznościowych i strona www oraz kim są pracujący tam lekarze. Wywiad przed zabiegiem również powinien być możliwie jak najdokładniejszy. Źle przeprowadzony zabieg może być naprawdę szkodliwy dla naszego zdrowia, więc warto oddać się w ręce prawdziwego profesjonalisty, żeby później móc się cieszyć z oszałamiających w pozytywnym tego słowa znaczeniu efektów, które będą nam towarzyszyć przez dłuższy czas.

About

You may also like...

Comments are closed.