Zabawki do kąpieli

Kąpiel jest tym, co większości dzieciom sprawia największą frajdę. Mnóstwo piany, ciepła woda, bąbelki i możliwość chlupania się tak długo jak tylko można. Najfajniej jest jednak, gdy mama pozwala zabrać ze sobą do wanny ulubione zabawki (przecież one też muszą się umyć). Będą nimi żabka z koroną, czerwony krabik, gumowa piłka, żółta kaczucha i wiele innych gumowych przedmiotów. W głowie rozsądnego rodzica powinna zaświecić się w tym momencie czerwona lampka… co ja wezmę do wody?

Zabawki do kąpieli – dla Twojego dziecka

Otóż, może lepiej kupić maluchowi zabawki do kąpieli, niż pozwalać zabierać ze sobą lalki czy też misie, które kurzą się na półkach przez cały dzień? Tutaj pojawia się jednak pytanie: „jakie zabawki do kąpieli dla dziecka wybrać?”. Najbardziej popularnymi są gumowe, piszczące kaczuszki, które swobodnie unoszą się na wodzie i które z całą pewnością umilą kąpiel nawet najbardziej kapryśnemu maluchowi. Jedna kaczuszka to jednak nie wszystko. Dziecko będzie bardzo zaskoczone i zaciekawione cała armią poprzebieranych gumowych kaczek, spośród których jedna będzie policjantem, inna komikiem, jeszcze inna rajdowcem czy też po prostu kąpiącą się kaczuszką wyposażoną w gąbkę do kąpieli i czepek. Maluszek z takimi przyjaciółmi w wannie nawet nie zauważy, jak mama umyje mu plecy i głowę. Innymi ciekawymi zabawkami do kąpieli są wieloryby wypuszczające wodę górą jak tylko dziecku uda zanurzyć się je pod wodą. A propos ryb, często spotyka się też małe plastikowe zabawki w postaci różnych gatunków uśmiechniętych ryb, które po zanurzeniu w wodzie nie tylko świecą, ale także wydają dźwięki, co z pewnością wywoła uśmiech na niejednej dziecięcej buzi. Mniej popularnymi, bardziej wymyślnymi i według niektórych osób zbyt bardzo przesadzonymi, chociaż również atrakcyjnymi zabawkami do kąpieli są zjeżdżalnie przeznaczone oczywiście dla zabawek.

zabawki do kąpieli

Dzięki nim dziecko urządza swoim kąpielowym przyjaciołom istny park wodny, w którym sam, uruchamiając swoją wyobraźnie, uczestniczy, doskonale się przy tym bawiąc. W wannie szczególnie małego chłopca nie może oczywiście zabraknąć statku, który będzie przemierzał łazienkową wannę wypełnioną wodą niczym największy ocean. W ofercie wielu sklepów znaleźć można nie tylko mini statki, ale także mini łódki a nawet mini motorówki, których każdy szczegół jest idealnie dopracowany, z pewnością zatem zaciekawi każdego, nawet najbardziej wymagającego malucha i sprawi, że nie znudzi się tak szybko, jak mogłoby się wydawać, a wręcz przeciwnie będzie zachęcało do powrotów do kąpieli, co na pewno ucieszy również każdego rodzica.

 

Related Posts

About The Author

Add Comment